Mensen. dat zou gemakkelijk zijn. Als je aan het opruimen bent, dat dan zo'n super-kangoeroe achter je aan hupt om alles wat je weg wilt gooien meteen in de buidel te laten verdwijnen. Maar, helaas, in de werkelijkheid is dit niet zo. Dan moeten wij alles zelf in de vuilnisbak, afvalemmer, papiermand of waar dan ook als het maar op de daarvoor aangewezen plaats is deponeren. Zodoende kunnen we orde en netheid in de werkplaats of op kantoor bevorderenén eventuele onge vallen helpen voorkómen! soneel de Directie hartelijk dankzeggen voor het prachtige St. Nikolaascadeau. De heer Seppenwoolde wenst de Directie en de ge hele O.R. prettige Kerstdagen en een goed uiteinde en Gods zegen voor 1964 toe. De heer Nijland zegt, dat men hem reeds vaak de vraag heeft gesteld wat ons bedrijf eigenlijk voor een bedrijf is omdat dit nergens aan te zien is. De voorzitter zegt, dat dit wel op de schoorsteen te lezen is. Verder heeft men onlangs aan het kantoor een plaat aangebracht waarop de naam van onze firma ver meld staat. Ook in Holten is zo'n plaat aangebracht omdat men daar ook steeds vroeg welk bedrijf dit was. De heer Nijland zou liever aan de straat zo'n plaat zien en dat meer als een soort reclame beschouwen. De heer Borkent heeft een klacht dat er te weinig „hoge" wagens zijn voor vervoer van de Spinnerij naar de Spoelerij. Spreker vraagt of hier niets aan te doen is. De voorzitter zal dit doorgeven. De heer Baan vraagt of het mogelijk is de regelingen voor het spaarfonds van het bedrijf eens te herzien. T.o.v. andere bedrijven ligt men hier z.i. nogal on gunstig. De voorzitter zegt, dat er hier heel goed gespaard wordt. Iedere nieuweling die bij mejuffrouw Vink komt voor de diverse regelingen, wordt ook verteld van de mogelijkheden van ons spaarfonds. Ook de gespaarde bedragen liggen hier heel goed; bij veel andere bedrijven vergeleken liggen wij stuk ken voor. Hierin moeten we ook het Bouwfonds betrekken, om dat dit ook een manier van sparen is. Als we alles zo bij elkaar optellen, dan spaart bijna iedere werkne mer hier. De inlagen zijn heel goed en er wordt ook inderdaad gespaard. De heer Baan zegt onlangs een reclamebriefje te heb ben gehad van een firma uit Olst. Volgens hem wordt daar meer door de Directie uitgekeerd dan hier. Hier wordt per jaar 5,uitgekeerd, waarbij men dan ook nog aan bepaalde voorwaarden moet voldoen. De voorzitter zegt, dat ieder een bepaalde vorm van suppletie heeft. Hier wordt niet alleen 5,gege ven aan de spaarders die aan de voorwaarden vol doen, maar ook wordt er een bepaald bedrag verloot onder dezelfde spaarders. De advertenties van deze firma's zijn er alleen op gemaakt om mensen te trekken. De heer Baan vindt het bedrag van 5,wel wat laag. De heer Kippers vindt het spaarfonds op zichzelf wel goed, maar vindt de voorwaarde dat het bedrag 5,hoger moet zijn dan het vorig tegoed wel vaak moeilijk voor de mensen. De voorzitter zegt, dat toen deze regeling gemaakt werd, dit punt ook van alle kanten bekeken is, maar om het sparen te bevorderen heeft men dit er in ver werkt. De heer Baan merkt op dat de mensen die in het Bouwfonds zitten, hun rente sparen bij het spaar fonds. De voorzitter merkt op, dat we dit niet onder sparen kunnen verstaan. Ook moet het niet gaan om de 5,die de firma er bij geeft, maar zuiver om te sparen. Zou men een groter bedrag stellen dan deze 5,dan zou men hiermee de mensen nog meer blokkeren en dat is de bedoeling niet. De voorzitter zegt dit nog wel eens te willen bekij ken en bespreken met de Kleine Commissie. Verder vraagt de heer Baan hoe ver men is met de tarieven van het technisch personeel. De voorzitter zegt, dat er deze middag weer een be spreking over zal zijn. Betreffende de bedrijfskleding merkt de heer Baan op dat de mensen van de Centrale Werkplaats niet toe kunnen met de regeling dat men 2 keer per jaar bedrijfskleding kan bestellen tegen gereduceerde prij zen. Spreker vraagt of het niet mogelijk is dat deze personen er één meer kunnen bestellen. De voorzitter zegt, dat dit niet alleen de Centrale 12

Het Anker | 1964 | | pagina 12