Vrouwleu n'Bostrok kan wier oet Want'zunken löt zik moarken De keendere dee dattelt al Het hooit hegeent te woarken. Der geet non wat gebuurn De lóch is aanders an t'worn De katn dee roopt al Hainnü! De veulkes konn al hoaste torn. Op t'laand zeej greun of mes De höfkes wogget al op t'zoad En hier en doar zowoar gezeg Haank t'berretuug op t'droad. Det gef oons nieje moodü! Viej veult oons non wier stoark. De weenter lig non achter oons. Dus, opgewekt an t'Skoonmaakswoark! A. J. B. De voorzitter zegt nog niet te weten tot welke over eenkomst men komt op de vergadering van 31 de cember a.s., maar de hoofdbestuurders hebben toe gezegd schappelijk te zullen zijn met noodzakelijk overwerken. De bedrijven zitten ook met de nieuwe loonsverho ging en dit moet ergens vandaan komen. De voorzitter zou thans graag de toestemming willen hebben van de O.R. om voorlopig met de ploegen resp. 88 en 128 uur te blijven werken en daarop in januari a.s. terug te komen. De O.R. geeft unaniem de gevraagde toestemming. Werktijdregeling dinsdag voor Kerstmis De heer Pavlicek zegt dat in de Kleine Commissie besproken is de werktijdregeling van de C- en D- ploegen op dinsdag voor Kerstmis te wijzigen. Het voorstel was om de C-ploeg te laten werken van 5.3012 uur (schaft van 99.30 uur) en de D-ploeg van 1217 uur zonder schaft. De O.R. kan met deze wijziging akkoord gaan. 2 Extra vrije dagen Een punt uit de nieuwe C.A.O. is verder dat er twee extra vrije dagen bij zullen komen. Hierover is ook gesproken in de Kleine Commissie. Het voorstel was om deze twee extra dagen toe te voegen aan de vakantieweek zodat men de maandag en de dinsdag na de vakantieweek ook nog vrij heeft. In de nieuwe C.A.O. is n.l. ook opgenomen dat het komende jaar een vakantie van twee weken aaneen gesloten verplicht wordt. Dit zou echter inhouden dat men hiervoor collectieve uren zou moeten nemen en dat is in ons bedrijf niet goed mogelijk. Het is echter wel mogelijk het komende jaar hiervan nog ontheffing te krijgen, maar in 1965 zullen wij toch voor het feit worden gesteld, dat twee weken aaneengesloten vakantie moet worden ingevoerd. Dan zal het niet meer mogelijk zijn collectieve dagen vast te stellen voor allerlei dagen zoals b.v. Dank- en Biddag. Daarover behoeven we echter nu nog niet te praten. De voorzitter zou graag van de O.R. vernemen of zij met het voorstel om deze twee dagen toe te voegen aan de vakantie, akkoord kunnen gaan. De heer Heuver stelt voor om alleen de maandag er bij aan te doen en niet de dinsdag, maar deze dag dus gewoon vrij te geven als vrije snipperdag. De voorzitter zegt, dat juist de moeilijkheid ligt in het aanwerken op de verplichte twee weken aaneen gesloten vakantie. Begint men dit jaar vast met twee dagen, dan heeft men bijna de helft. Wij kunnen voor het volgend jaar nog wel dispensa tie krijgen, maar in 1965 zullen wij zeker twee weken moeten invoeren. Om deze aanloop iets gemakkelijker te maken had den wij gedacht deze twee extra dagen hiervoor te gebruiken. De heer Heuver zegt dit wel te begrijpen. De heer Waanders zegt, dat dit een voorstel is van de Kleine Commissie. De overgang naar de twee we ken vakantie wordt hierdoor gemakkelijker gemaakt. Verder is er ook nog gedacht aan een reserve-dag, die misschien voor de woensdag na de vakantie ge bruikt zou kunnen worden zodat men dan al 3 van de 5 dagen zou hebben. Hierover behoeven wij nu nog niet te praten; dit kan wel in het begin van het volgend jaar. De O.R. kan met voorgestelde regeling akkoord gaan. 2d. Rondvraag De heer Heuver vraagt of het mogelijk is dat het dak in Weverij Bijvank II hoger gemaakt wordt. De touw- bazen hebben n.l. veel moeilijkheden met het takelen van de bomen omdat het dak te laag is. De voorzitter zegt, dat dit niet mogelijk is. Dit punt is reeds eerder besproken maar hiervoor is geen op lossing. De heer Waanders merkt op, dat er de laatste tijd veel beschadigde rollen zijn en vraagt of dit mis schien komt dat ze niet goed door de deuren kunnen. De voorzitter gelooft niet dat dit zo is. De heer Waanders meent, dat deze Weverij indertijd té economisch is opgezet. De voorzitter zegt, dat, wanneer we alles niet zo economisch mogelijk opzetten, het niet mogelijk is iets nieuws te bouwen. Verder heeft de heer Heuver een klacht dat de werk broeken, die men hier kan bestellen, niet goed be vallen. Het model is niet goed; het bovenstuk is n.l. tekort, terwijl de pijpen in verhouding te lang zijn. De heer Pavlicek zegt hierover meer klachten ge hoord te hebben en zal dit met de inkoop-afdeling opnemen. Oorzaak hiervan zou zijn het overgaan naar een andere leverancier. De heer Seppenwoolde vraagt of er nog iets gedaan wordt aan de airconditioning in Beek. De voorzitter zegt, dat dit de volle aandacht heeft. Verder wil de heer Seppenwoolde namens het per il

Het Anker | 1964 | | pagina 11