Wilt U niet vergeten? uit de moeilijkheden te komen, voor zover ons dat mogelijk is. En of wij dat dan weer al dan niet goed doen hangt in 't algemeen weer af van de mentaliteit van de mens zelf. De één is tevreden met weinig en de ander nog niet met veel, de één vindt dat men ergens recht op heeft, de ander zegt in 't zelf de geval er geen recht op te hebben en is daarom blij met de hulp. Het is altijd hartverwarmend wanneer iemand die slechts na een paar dagen gezinsverzorging gehad te hebben nog speciaal naar kantoor komt om te bedanken. Wij weten dan al van de gezinsverzorgster dat het daar zo pret tig werken was omdat ze werkelijk werd gezien als de hulpbrengende en niet als het noodzakelijk ëaad. Daarnaast zijn er gezinnen waar b.v. 20 da- 1 gratis hulp werd gegeven en daarna nog 'n tijd tegen een kleine bijbetaling maar voor wie de moeite van slechts bedanken nog te veel is. En dat juist in een tijd waar een privé hulp wanneer men deze zou moeten nemen öf niet te krijgen is öf niet te betalen. Het klinkt wat vreemd in de oren, maar het is een feit, dat de goede dingen die wij hebben zo ont stellend gauw als vanzelfsprekend worden aan vaard; reuze jammer want dan hebben wij er geen plezier meer van. Wanneer „gewoonte" een twee de natuur wordt, missen wij de boot. Tevreden heid is te vinden in massa's kosteloze kleine dingen die plezierig gaan worden wanneer wij daar zelf ons steentje toe bijdragen, maar wij kunnen even snel het woordje „on" vóór de tevredenheid zetten en dan ziet de situatie er gans anders uit. En zo komen we al schrijvende van „ze zeggen dat" op het terrein van tevredenheid, levensvreug de of levenskunst, het doet er niet toe welke naam het beestje geven. Wij staan aan het einde van oud jaar, waarin weer veel is gebeurd aan vreugde en verdriet, bij ons zelf, vlak om ons heen, en in de gehele wereld, twee maal dezelfde V waaraan een woord vastzit van geheel tegenover gestelde betekenis. Een nieuw jaar hebben we voor de boeg en niemand van ons weet nog welke V voor ons is weggelegd. Mogen wij een goede raad geven voor 1964; pro beer dan zoveel mogelijk de V van vreugde te zoeken niet alleen voor u zelf, maar ook voor een ander, dan betekent dat dubbele vreugde en mocht de V van verdriet tot u of iemand anders komen, tracht dan de juiste levenshouding te bepalen, die Vrede kan brengen daar waar dit nodig is. Dit laatste is het wat we u voor de a.s. Kerstdagen toewensen. Als woeste novemberstormen Striemend langs de dakgoot gaan De laatste bladeren der bomen Spelende te gronde slaan Als woeste novemberstormen Wolken jagen langs de lucht En zo menig kraai en kauwtje Soms doet stilstaan in zijn vlucht Dan voelen wij ons zo behagelijk Bij het snorrend kachelvuur Terwijl de kanarie zingt zijn liedje In het kooitje aan de muur. Wilt u dan ook niet vergeten Alle vogels groot en klein Die ons nu niet meer verlaten Of het guur of koud mag zijn. En voor deze laatste vogels, geachte lezers, wil ik gaarne even uw aandacht vragen. De afgelopen strenge winter ligt ons allen nog goed in het geheugen en wij hebben gezien hoe moei lijk het was voor onze gevleugelde vriendjes dit alles te doorstaan. Veel vogelvrienden hebben dan ook menige vogel van de dood gered door voedsel te strooien, enz. Nu is het niet vooruit te zeggen (de kapper in Hengelo zullen we maar laten pra ten) of de winter streng zal worden, maar dat er nog moeilijke dagen voor onze zangertjes komen is zeker. Mag ik dan een beroep op u allen doen om te helpen waar nodig is. Hebt u in de tuin al een voederplekje, waar de vogels geregeld komen, ga dan wanneer de aarde hard bevroren is nu en dan wat water geven en mocht alles met sneeuw bedekt zijn, ga dan zoveel mogelijk voeren! Zelfs met afval, dat in ieder huisgezin zeker komt, zijn onze gevederde vriendjes gelukkig. Wilt u hieraan medewerken? Ik ben u dankbaar en onze gevleugelde vriendjes zullen u van het voorjaar weer belonen met hun schone vogellied. v.P. 5

Het Anker | 1963 | | pagina 5