Wil kijken nog even terug Wanneer we dit doen, nu het einde van het jaar 1963 nadert, nog even terugblikken en dan in het bijzonder wat het wel en wee betreft van ons be drijf, dan mogen we met dankbaarheid vaststellen dat het afgelopen jaar een rustig beeld te zien «geeft. Als we ons bedrijf met een rivier zouden verge lijken, dan zouden we kunnen zeggen dat er geen stroomversnellingen zijn geweest, geen waterval len, geen overstromingen en geen laagwater. Maar dat wil niet zeggen dat het water stilstond. Integendeel, er stond gedurende het gehele jaar 1963 een krachtige stroom, geen stilstand maar dus vooruitgang. Met enkele voorbeelden mogen we dit illustreren. De Krasserij werd uitgebreid, de Spinnerij werd uitgebreid met de modernste machines, aan ver dere modernisering wordt nog gewerkt. Hetzelfde geldt voor de Spoelerij. De Linoleumweverij werd vergroot evenals de Weverij Geurne. In de Sterkerij kwam een nieuwe sterkmachine. De Papierspinnerij werd verplaatst zodat hier rationeler gewerkt kan worden. Om aan de vraag aar jutevilt te voldoen werd een viltmachine aan geschaft, die intussen volledig in bedrijf is geko men. Tenslotte werd voor de krachtvoorziening een nieuwe hogedrukketel in het ketelhuis geplaatst. Wat de orderbezetting betreft mogen we niet on tevreden zijn. Was er in de vraag naar linoleum- doek even een kleine terugslag, gelukkig bleek deze van tijdelijke aard en kon deze worden op gevangen door andere orders. Ook onze fabriek in Holten heeft op volle capaci teit kunnen draaien. Gelukkig heeft de personeelsvoorziening dit jaar wat minder zorgen gebaard. Er was vooruitgang in de toevloeiing van jonge krachten en hier is dui delijk de invloed merkbaar van de jeugdopleiding die dit jaar gestart is onder de leiding van de heer Vlogtman. Op de Huishoudschool wordt nog enkele avonden per week naailes gegeven en verder natuurlijk niet te vergeten het aanvullend vormend onderwijs voor onze jongens en meisjes van 1416 jaar. Wanneer we zo dus de gehele gang van zaken in ons bedrijf de revue nog eens laten passeren dan mogen we over het algemeen tevreden zijn, dan mogen we tevens constateren, dat alle medewer kers van hoog tot laag hun beste krachten weer gegeven hebben en dat over het algemeen de samenwerking in een prettige verhouding is ge weest, waarvoor wij iedereen van harte dank zeggen. Wat zal het jaar 1964 ons brengen? Aan voorspellingen willen we ons liever niet wa gen. Wel moeten we verwachten dat het voor onze bedrijfstak geen gemakkelijk jaar zal worden. De concurrentie op binnenlandse èn op de buiten landse markt wordt steeds scherper. Daarbij komt nog dat alleen al de loonkosten factor een belangrijke stijging zal ondergaan. Het wordt dus weer zaak, ook in het komende jaar, alle krachten in te spannen om niet achter te komen bij de ontwikkelingen op het gebied van de pro- duktie en afzet van onze artikelen. Mogen we dan ten slotte besluiten met al onze werknemers gezegende Kerstdagen en een geluk kig en voorspoedig Nieuwjaar toe te wensen. De Directie 3

Het Anker | 1963 | | pagina 3