Ho H. SB. Het is in ons bedrijf een goed gebruik, dat elk jaar tegen de winter, een cursus E.H.B.O. wordt ge houden. Aangenomen mag worden, dat iedereen weet waar deze letters voor staan nl. „Eerste Hulp Bij On gelukken". Zo op het oog, lijkt zo'n cursus voor een leek niet zo noodzakelijk en dus ook niet belangrijk, doch als men even verder denkt, dan zit er toch wel iets in om je medemens op de juiste manier te kunnen helpen als deze bij een ongeluk betrokken raakt. Is in het bezit zijn van een E.H.B.O.-diploma voor velen die hun medemensen in tijden van een on geluk willen helpen van groot belang, van nog groter belang is dit diploma voor diegenen die in een bedrijf of fabriek werkzaam zijn. Immers waar men de gehele dag met machines moet omgaan is de kans op een ongeluk belang rijk groter dan in een gewoon huishouden. Het is weliswaar wettelijk geregeld dat elk bedrijf enkele gediplomeerde E.H.B.O.-ers in dienst moet hebben, doch dit wettelijk minimum is wel zeer miniem. Bijzonder verheugend is het daarom dat er in ons bedrijf gelukkig personen zijn, die het persoon lijk en het algemeen belang voldoende naar waarde kunnen schatten om er wat vrije tijd voor over te hebben om niet alleen dit E.H.B.O.-diploma te halen, doch ook om de verschillende verplichte herhalingscursussen te blijven volgen, teneinde dit diploma zijn waarde te laten behouden. Jongsleden donderdag hebben wij een E.H.B.O.- avondcursus meegemaakt. Bijna alle E.H.B.O.-ers en adspirant E.H.B.O.-ers waren aanwezig; helaas konden de andere cursisten op deze avond niet De nieuwe cursisten zijn: de heren G. Hofstede, G. J. Poortman, G. Strokap, G. Schepers, P. F. Bo- link, A. Altink, J. Altink, T. Preuter, J. Dangre- mond, J. H. Nijkamp, G. Baan, H. Harbers (Kam- garen), J. H. Wolterink (Kamgaren). Herhalingscursus.' de heren E. J. H. Sprakel, H. Vorkink, D. Poortman, H. Bakker, G. W. Baan, G. J. Nijsink, A. ten Hove, E. Stegeman, H. Slet- tenhaar. Van 7 tot 8 uur kreeg men van dokter Moolhuijzen de theoretische cursus betreffende een deel van de vele functies van de onderdelen van ons lichaam, hetwelk bijzonder verhelderend werkte op de aan wezigen, zoals uit de antwoorden op de door de dokter gestelde vragen bleek. Na een pauze, waar onder het genot van een kop koffie met gebak van gedachten werd gewisseld, werd aan de praktijk van de E.H.B.O. gewerkt. Op de hierbij geplaatste foto's kunt u allen zien.

Het Anker | 1963 | | pagina 24