Uit de ideeënbus IN MEMORIAM Onderstaand geven wij de resultaten door van de de laatste tijd door ons ontvangen voorstellen. Voorstel voor een vlugger en gemakkelijker wijze voor het aanbrengen van nieuwe rietjes door mid del van een mal. De commissie kon voor dit idee een premie van 75,toekennen. Een voorstel om door middel van het aanbrengen van een plaat op een as van de viltmachine be paalde moeilijkheden te voorkomen, werd beloond met een premie van 25, De ideeëncommissie ontving van dezelfde inzender 2 voorstellen; het eerste voorstel om door een kleine verandering de spinmachines beter te laten lopen werd beloond met 25,het tweede voorstel aangaande het iets vlugger laten lopen van een bepaalde spinmachine waardoor minder draad breuk zou ontstaan, kon beloond worden met een premie van 10, Het voorstel waardoor half versleten rietjes nog maals gebruikt zouden kunnen worden, werd be loond met een premie van 25, De commissie ontving voorts nog een voorstel om de kluwens in de Spoelerij met kratten aan te voe ren. Dit idee bleek in de praktijk uitvoerbaar te zijn en de inzender ontving hiervoor een premie van 20,—. Een voorstel werd ontvangen betreffende het naar boven plaatsen van de handvatten van de remmen der bomen op het weefgetouw. Alhoewel dit voorstel i.v.m. eventuele wijzigingen geen doorgang kon vinden, heeft de commissie gemeend een aanmoedigingspremie van 2,50 toe te moeten kennen. Een idee voor verbetering van het lijmen van de remvoering in de spoelbakken werd door de ideeën- commissie beloond met een premie van 10, De ideeëncommissie ontving verder nog een voor stel om gebruik te laten maken van een stoel voor het lasapparaat snaarbandjes bij spinmachines waardoor dit lassen thans door één persoon kan geschieden, waarvoor de betreffende inzender een premie van 25,werd toegekend. Zeer tot ons leedwezen moeten we hier mel ding maken van het overlijden op 6 nov. 1963 van ons personeelslid GERRIT WILLEM NIJLAND Alhoewel Nijland vanaf 1 april j.l. ziek was, kwam het bericht van zijn plotseling over lijden voor allen toch als een schok. In 1913 in de Batchingkamer tewerkgesteld, werd hij enige jaren geleden naar de Kras- serij overgebracht, alwaar hij tot zijn ziekte als oplegger in de Boomkamp steeds tot volle tevredenheid van zijn chefs is werk zaam geweest. Wij betreuren zijn heengaan ten zeerste en ook allen, die hem van nabij kenden, verlie zen in hem een goede vriend en medewerker. Onze gedachten gaat uit naar zijn kinderen voor wie het gemis veel groter is. Wij zullen hem steeds blijven gedenken.

Het Anker | 1963 | | pagina 23