Wat leeft en bloeit na werktijd Jan Willems uit de Krasserij woont aan de Wilhel- minastraat om precies te zijn op huisnummer 15. Zoals zeer veel mensen in Rijssen is de heer Wil lems een hondenliefhebber in hart en nieren en wij waren er achter gekomen, dat hij een nestje met dwergpoedels bezat. Wij zijn op bezoek gegaan en onder het genot van een sigaartje en een lekker bakje koffie hebben wij zitten keuvelen en alle wijsheden zitten noteren, die zeer spontaan wer den verteld. Wij hebben bewondering voor de uitnemende ver zorging die de dieren in huize Willems ont vangen. Anja, een grote poedel, dus geen dwergras, lag behaaglijk voor de haard, lekker kaal gescho ren door zijn baas en na afloop behandeld met een friction", in de vorm van een flesje spiritus, tegen verkoudheid. Anja is een zeer „klook" dier en het is werkelijk leuk om te zien hoe de hele familie met het dier omgaat. Na het tweede kopje koffie werd de mand met dwergpoedeljongen uit het prachtige warme hou ten hondehok gehaald en moeder dwergpoedel, haar voorouders komen uit Frankrijk en België, werd parmantig naast haar drietal kleine zwarte molletjes gezet. Een lust om te zien hoe zij zich over de jongen ontfermde en er zich beschermend overheen boog. Een pracht hondje, zeer zeker ge schikt voor de tentoonstelling. Toch gaat de heer Willems niet met zijn honden naar tentoonstellin gen toe. Hij ziet zijn hobby als een echte liefheb berij en winstbejag is hem vreemd. Ook wij hebben nog even met de jonge hondjes op schoot gezeten. Diep zwarte glanzende beweeglijke lichaampjes, weldoorvoed met heerlijke Brintapap door moeder Willems gekookt, na elke maaltijd gewassen en ge borsteld om te voorkomen dat etensresten in de poedelkrulletjes zullen opdrogen. We hebben stil genoten van de kostelijke verha len van Jan Willems over hondentrouw en dieren liefde en wij mogen met zekerheid vaststellen, dat Anja en Teckla, de dwergpoedelmoeder, het hier best naar hun zin hebben. 22

Het Anker | 1963 | | pagina 22