De ontspannings avonden De ontspanningsavonden elke donderdag in het Parkgebouw worden, naar wij bij ons bezoek kort geleden konden vaststellen, druk bezocht. Er heerst een drukte van belang. Direkt bij het binnenkomen zagen we enkele jongelui aan het biljarten, terwijl er een stuk of 8 hun beurt af wachtten. Dit alles onder de leiding van de heer Mensink die de punten noteerde. In de gang heerste een geheimzinnige schemer waar we met enige moeite de heer Vlogtman von den omringd door een stuk of twaalf jongelui. De garderobe bleek te zijn omgetoverd in een schietbaan voor het boogschieten. Aan het einde van de donkere baan hing een verlichte biezen schijf, terwijl een jute achterwand moest dienen om de missers op te vangen. Het geheel deed wat romantisch aan. De jonge Robin Hoods deden om beurten de pijlen door de lucht suizen, de één met meer de ander met min der succes, maar allen met veel plezier. Het tafeltennis vindt als altijd liefhebbers, geen wonder bij deze mooie sport. We konden bijna niet de lust weerstaan om ook eens een balletje te slaan, maar gezien onze ongeoefendheid, vreesden we dat het alleen zou blijven bij het slaan van een figuur. Ten slotte begaven we ons naar boven, naar de schietzaal. Hier geen pijl en boog, de wapens waarmede de primitieve mens uit de oudste tijden zijn jachtbuit schoot, maar het nuchtere wapen van de lucht buks. De heer Poortman zat weer zorgvuldig de ge maakte punten te controleren en op te tellen. Naar schatting waren er in totaal zo'n 60 jongelui in het Parkgebouw bezig met een of andere tak van sport. Wat ons opviel was dat er geen enkel meisje bij was. En dat terwijl bijv. tafeltennis zo goed voor de lijn is, en is boogschieten geen elegante sport voor jongedames? Wanneer zullen we enkele gracieuse Diana's de boog zien spannen? 16

Het Anker | 1963 | | pagina 16