Sint Nicolaasfeest 1963 Janneke ten Berge maakt haar op- wachting. St. Nicolaas bedankt en vermaant de busleidsters. Weest welkom vandaag in ons midden, ziet uw zetel staat al klaar, werd er luid door een grote schare jongens en meisjes gezongen. En het leek wel, dat de Sint en zijn knechten deze uitnodiging gehoord hadden, want al heel gauw hierna schreed het hoge gezelschap op eerbiedwaardige wijze de grote zaal van het Parkgebouw binnen, om aan de kindertjes van onze Ter Horst-gemeenschap een bezoek te brengen. Het verheugde de Sint om weer in Rijssen te kun nen zijn en de lange reis tot een goed einde te hebben gebracht, want het valt met het klimmen der jaren beslist niet mee om ter gelegenheid van je verjaardag een groot tournee naar Nederland te ondernemen. Als je tenminste in ogenschouw neemt, dat een gewoon mens al tientallen jaren van de A.O.W. geniet, terwijl de Sint nog maar steeds op reis moet om zijn verjaardag bij de kinderen van Nederland te vieren (misschien be staat er in Spanje ook geen A.O.W.), dan wordt de waardering over zijn aanwezigheid des te groter. In ieder geval hebben wij van dichtbij kunnen constateren, dat hij er voor zijn leeftijd goed uit zag, doch hij woont ook in een beter klimaat dan hier, dachten wij. Hopenlijk zijn de dropjes, die de Sint van mej. Vink aangeboden kreeg een soulaas voor zijn altijd weer opduikende verkoudheid! Gelukkig was de taak van de Sint niet al te zwaar, weinig stoute kinderen en zo deze er waren be loofden zij allen plechtig beterschap.

Het Anker | 1963 | | pagina 14