Van de stichting „Het Dorp" ontvingen wij onderstaand schrijven: Zeer geachte Dames en Heren, Wie een geschenk ontvangt, reageert hierop op zijn minst met een heel hartelijk: „dank je wel". Dat ons „dank je wel" zo lang op zich heeft moeten laten wachten, vindt zijn oorzaak in het overstelpende aantal gulle gevers, dat op een zo ontroerende, spontane wijze zijn stenen en steentjes heeft bijgedragen tot de bouw van het toekomstige dorp, waar vele zwaar-gehandicapte landgenoten binnen afzienbare tijd een gelukki ger toekomst tegemoet zullen gaan. Vele tienduizenden namen en adressen moesten worden geregistreerd van allen, die tijdens de onvergetelijke weken van de „Open het Dorp"- actie hun harten wijd open hebben gezet voor hun mindervalide medemensen. Dat hiermee bij zonder veel werkzaamheden gemoeid zijn ge weest, zult u zeker kunnen begrijpen. Werk dat de Stichting Het Dorp nooit had kunnen verzet ten zonder de bereidwillige medewerking van vele grote bedrijven, die hiervoor hun pons kaarteninstallaties hebben ingeschakeld om tot een zo snel mogelijke afwikkeling te kunnen komen. Hierdoor komt onze dankzegging enigszins laat in uw handen. Vandaar dat dit helaas niet in een persoonlijk schrijven tot een ieder kan geschieden, maar in nuchtere, gedrukte letters in uw brievenbus be landt. Weest u allen er echter van overtuigd, dat deze dank jegens het hele Nederlandse volk, ook na mens de toekomstige bewoners van het Dorp, er niet een is ontstaan door de jongste gebeurte nissen, maar een dank is, die zal voortduren tot in de verre toekomst. Namens de Stichting Het Dorp: Prof. Ir. L. H. de Langen, voorzitter. Mr. R. P. C. Heere, secretaris. Excursie hoogste klas B-cursus Textielvakschool te Nijverdal Hier is een klein verslag van de reis die ik heb gemaakt met de Textielvakschool te Nijverdal op 11, 12 en 13 juni 1963. Dinsdag: de vertrektijd uit Nijverdal was des morgens om 5 uur. We gingen over Raalte, Deventer, richting Limburg. Bij Heerlen gingen we over de grens. We waren om half 11 bij de Machinefabriek van Krantz in Aken. Eerst heb ben we de fabriek bezichtigd, daarna gingen we naar een hotel waar we een warme maaltijd kregen aangeboden, 's Avonds gingen we door tot München-Gladbach waar we twee nachten hebben geslapen en 's woensdags hadden we de laatste excursie bij de firma Franz Müller, Ma chinefabriek, München-Gladbach. Het was een zeer mooie excursie. Na de excursie kregen we een diner aangeboden. De laatste dag hebben we de Dom van Keulen bezichtigd en een rondvaart over de Rijn ge maakt. Toen zijn we doorgereisd naar Wuppertal. Van Wuppertal begon de terugreis over Essen, Dors ten, waarna we bij Winterswijk weer over de grens gingen. In Winterswijk hebben we de laatste consumptie gebruikt. We waren om 10 uur terug in Nijverdal. Ik besluit dit verslag met de Directie hartelijk te danken voor de drie onvergetelijke dagen. J. Nijsink. GEVONDEN VOORWERPEN In het Badhuis is een „Anker-insigne" voor 25- jarig dienstverband gevonden. Dit is terug te bevragen bij de badmeester. 9

Het Anker | 1963 | | pagina 9