De heer Dommerholt zegt dat de warmte uit de Spinnerij komt. Alle ramen zijn hier ook nog niet gekalkt. De heer Pavlicek zegt dat afgesproken was dat alle ramen gekalkt zouden worden. De voorzitter zal dit nog eens opnemen. De heer Baan merkt op dat men met de aircon ditioning veel onderhoud heeft. Ook is het toezicht en het onderhoud volgens hem niet zó als dat wel zou kunnen zijn. Dit zal nog met de heer Boonstra opgenomen worden. 2d. Afscheid van de heer Meijerink De voorzitter zegt dat zoals bekend is, de heer Meije rink aan het eind van deze maand met pensioen zal gaan, zodat hij dan ook tevens de O.R. gaat verlaten. De heer Meijerink is vanaf de oprichting van de O.R. in 1956, lid geweest. •De voorzitter gelooft ook namens de overige leden te |runnen zeggen dat wij met zeer veel waardering terugzien op het werk dat de heer Meijerink in en voor de O.R. heeft verricht. Spreker zegt ervan overtuigd te zijn dat dit niet altijd even gemakkelijk is geweest omdat men zowel een standpunt moet bekijken uit het oogpunt van de Di rectie als van de werknemer. Spreker zegt van harte te hopen dat de heer Meijerink nog lange jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen genieten. In de heer Heuver hopen wij een waardig opvolger van de heer Meijerink te zullen krijgen. De heer Meijerink zegt de woorden van de voorzitter zeer te waarderen en dankt deze hiervoor hartelijk. Spreker heeft de O.R.-vergaderingen wel eens ver geleken met een voetbalclub die aan het oefenen is. De heer Meijerink is ervan overtuigd dat wij als O.R. steeds geprobeerd hebben het goed te doen, al zal het niet altijd even goed ontvangen zijn. Spreker hoopt dat de goede verstandhouding in de 0.R. nog jaren bestendigd mag blijven. Vervolgens bedankt de heer Meijerink de heer Pavli cek voor de goede samenwerking en voor de steun die hij mocht ondervinden. Spreker is ervan overtuigd wel eens lastig geweest te zijn, maar dan was het altijd voor anderen en niet ^^^oor zichzelf. 2e. Rondvraag De heer A. J. Seppenwoolde vraagt of men hier in het bedrijf geen gebruik kan maken van heftrucks 1.p.v. takels. Wat nu 4 of 6 personen doen, zou dan met 2 personen kunnen. Volgens de chauffeur Aaftink worden deze in andere bedrijven veel gebruikt. De voorzitter zegt dat dit punt wel geregeld in studie is. Een grote moeilijkheid hierbij is voor ons bedrijf dat wij zoveel verschillende afmetingen hebben van de te vervoeren produkten. Ook moet men hiervoor veel meer ruimte beschikbaar hebben dan voor takels. Als men een heftruck aan wil schaffen moet men ervan verzekerd zijn dat deze ook geregeld gebruikt wordt, vanwege de hoge aan- schaffingskosten. Spreker zegt dat iedere keer wanneer er weer een nieuwe takel aangeschaft moet worden, ook wel aan dacht geschonken wordt aan het eventueel overgaan tot een heftruck. De heer Borkent vraagt of het niet mogelijk zou zijn een lijst te verstrekken aan het personeel met ver melding van de goederen die hier in de fabriek ge maakt worden en die men kan bestellen. De meeste mensen weten nl. niet eens wat men hier kan kopen. De voorzitter zegt dat dit behandeld zal worden. De heer W. Harbers vraagt of het niet voordeliger zou zijn de takel op het terrein te automatiseren. De voorzitter zegt dat dit genoteerd zal worden. De heer Dommerholt zegt dat de drinkwatervoorziening- in Beek zeer slecht is. Als het erg warm is, is er hier nl. bijna of helemaal geen water. De heer Pavlicek zegt betreffende de drinkwatervoor ziening, dat het gemakkelijk is kranen buitenom aan te leggen, maar daarbij heeft men steeds het nadeel dat dit water 's zomers niet koel is. Als men koel water wil hebben dan moeten de lei dingen onder de vloer doorgelegd worden en dat stuit dikwijls op moeilijkheden, vooral als dit in een be staande afdeling moet gebeuren. De heer Nijland merkt op dat toen indertijd de ge hele Weverij Boomkamp open lag, men gemakkelijk een leiding had kunnen aanleggen, maar men heeft dat toen nog niet gedaan. Het resultaat hiervan is dat men vanuit de Spoelerij overal water gaat drinken. De voorzitter zegt dat dit genoteerd zal worden. Het voorstel wordt nog gedaan of het niet mogelijk is om in de Beek voor de Krasserij en Batchingkamer een fonteintje te maken en dit aan te sluiten op de kranen die boven de bakken in de W.C.'s zitten en waar men de handen kan wassen. De voorzitter zal dit punt aan de heer Boonstra voor leggen. De heer Bruins zegt dat een zekere Swiers de vorige middag een licht ongeval heeft gehad. De vader van Swiers werkt in de Sterkerij en had de late ploeg. Toen men 's avonds aan de vader vroeg hoe het met zijn zoon was afgelopen wist deze van niets en schrok daardoor erg. Spreker zou graag zien dat een dergelijke situatie op e.o.a. manier voorkomen zou kunnen worden. De voorzitter meent dat de zoon in dit geval zelf zijn vader had kunnen vertellen dat hij een ongeval had gehad toen hij naar huis ging. De heer Waanders wil zich gaarne aansluiten bij de woorden die de voorzitter heeft gericht tot de heer Meijerink. Spreker zegt dat ondanks het feit dat er wel eens ver schil van mening was, de samenwerking toch steeds goed geweest is en wil de heer Meijerink hiervoor hartelijk dankzeggen. De heer Nijland heeft nog een klacht dat er geen handdoeken hangen in de W.C.'s van de Spoelerij. Dit zal doorgegeven worden. Tot slot deelt de voorzitter nog mede, dat zojuist bericht is binnengekomen dat de vakantie van 1964 is vastgesteld in de week van 20 t/m 25 juli 1964. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermede de vergadering. 5

Het Anker | 1963 | | pagina 5