hijstM U hijst toch óók veilig 4 is er een muzikale rondwandeling door Rijssen. De heer Dommerholt merkt op dat er hoofdzakelijk 's avonds iets te doen is. De gehele O.R. voelt er het meest voor om de nog gereserveerde uren vrij te geven en niet te gebruiken om collectief te stoppen. Dit zal in het bedrijf bekendgemaakt worden. De heer Meijerink brengt naar aanleiding hiervan nog eens het verzoek van de B-ploeg naar voren be treffende het collectief stoppen van deze ploeg op vrijdag vóór de vakantie. De voorzitter zegt dat het een algemene regel is dat op vrijdag vóór de vakantie niet gesnipperd mag wor den. Ook de nieuwe C.A.O. voorziet hier niet in. De heer Meijerink zegt dat de gehele B-ploeg in Bijvank II er op gesteld is om te snipperen. De heer J. H. Seppenwoolde zegt het deze mensen wel te gunnen, maar voorziet moeilijkheden. De voorzitter vraagt hierover de mening van de overige O.R.-leden. De gehele O.R. voelt er niet voor om met de B-ploeg collectief te stoppen op vrijdag vóór de vakantie. De heer Kippers merkt op dat de elektriciëns en touwbazen uit de B-ploeg tot 23.00 uur moeten werken in de Geurne, terwijl met in de G-ploeg in Geurne tot 22.00 uur 's avonds moet werken. De voorzitter zegt dat het misschien mogelijk zou zijn om speciaal voor deze personen de werktijd te verschuiven als volgt A-ploeg werkt van 06.15 uur14.30 uur en B-ploeg werkt van 14.30 uur22.00 uur, zodat deze personen gelijk klaar zijn met de mensen uit de Geurne. De voorzitter vraagt of de O.R. er mee akkoord kan gaan dat dit verder met de Kleine Commissie van de Weverij wordt afgehandeld. De O.R. kan hiermee akkoord gaan. 2c. Wat verder ter tafel zal worden gebracht De heer Pavlicek zegt dat in de Kleine Commissie het punt betreffende de Tariefcommissie ter sprake is geweest. Zoals reeds aan de O.R. is medegedeeld had men het plan om de bestaande Tariefcommissie aan te vullen met enige leden, omdat voor de calculatoren toch een cursus gegeven moest worden. Door de vakbonden werden hiervoor kandidaten ge steld. Na een gehouden test zullen de heren H. J. Kreijkes (Spinnerij) en J. Beltman (Spoelerij) als lid van de Tariefcommissie worden opgeleid, terwijl de heer F. J. Spenkelink (Voorboomzaal) ook wordt opgeleid, maar geen zitting zal hebben in de commissie, doch als reserve-lid zal fungeren. Verder is in de Kleine Commissie een klacht behan deld betreffende de warmte in de fabriek Beek. De fabriek Beek is gebouwd voor airconditioning. Daarom zijn hier geen ramen die opengezet kunnen worden. Er zal nog nagegaan worden wat hier nog verder aan te doen is. Wel zijn reeds verschillende ramen gekalkt in de Beek zodat dit de zon wel zoveel mogelijk tegenhoudt. De voorzitter zegt dat de klacht over de warmte in^^ de Beek op een zeer ongelukkig moment kwam, om^ dat juist toen dë airconditioning stuk was en er dus 's nachts niet gekoeld kon worden. Normaal blijft deze de gehele nacht doorlopen. De heer J. H. Seppenwoolde meent dat het toch wel aanbeveling verdient om de airconditioning 's morgens vroeg voordat de vroege ploeg begint, te controleren en dat men niet moet wachten tot een uur of negen. Spreker gelooft dat wanneer er op tijd maatregelen genomen worden, men niet deze moeilijkheid krijgt. De toestand is werkelijk soms onhoudbaar, vooral bij de buitenmuren waar al de warme lucht heentrekt. De heer Seppenwoolde vraagt of het niet mogelijk is boven in de afdelingen enkele ramen te maken die opengezet kunnen worden. Ook de heer Beunk bevestigt dat het de vorige avond onhoudbaar was in de Spoelerij. Katten zijn voorzichtig. U weet het. Niet voor niets zegt men dat als iemand oppast, „er om heen loopt als de kat om de hete brij". Maar het moet openlijk gebeuren, want „de kat in het donker knijpen" is niets gedaan. Voor je begint „moet je eerst de kat uit de boom kijken", daar „een kat in het nauw rare sprongen maakt". En je kunt eerst beter over leggen voor je iets doet, dan later je in alle mogelijke bochten wringen om uit de misère te komen. Katten zijn voorzichtig. Denk daaraan, als u iets gaat doen.

Het Anker | 1963 | | pagina 4