Ondernemingsraadvergadering op vrifdag 14 juni 1963 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, Js. Harbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, J. Heu- ver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, J. Baan, W. Harbers en V. K. Pavlicek. De heer G. J. van Putten is verhinderd de vergadering bij te wonen. •De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de ver gadering en heet allen welkom. Spreker dankt de heer Seppenwoolde voor de traktatie t.g.v. diens 2S-jarig huweliik. Daarna heet spreker nog in het bijzonder welkom de heren Baan en Heuver, die als nieuwe leden gekozen zijn, resp. voor de afdelingen Smederij en Weverij Bijvank II. De voorzitter hoopt dat de samenwerking met de nieuwe leden evenals met hun voorgangers, goed zal zijn. Vervolgens leest de voorzitter een brief voor van de heer B. Ligtenberg, waarin hij de O.R.-leden hartelijk dankt voor de prachtige fruitmand die hij bij zijn thuiskomst uit het ziekenhuis mocht ontvangen. 2a. Notulen vergadering dd. 19 april 1963 Deze notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer Pavlicek beantwoordt vervolgens de vragen die gesteld werden in de vergadering van 19 april 1963. 1. De vraag van de heer Waanders of men deze zomer weer de overtollige stoom door verschillende pijpen af laat voeren, zodat deze weer in de ketel •terugkomt, of dat men het teveel aan stoom de lucht inblaast. Spreker vraagt zich af wat het meest kost, het ont harden van het water, zodat men het teveel aan stoom de lucht in kan blazen of het produktieverlies als men dit niet doet en het in de fabriek veel te warm is. Dit is opgenomen met de heer Boonstra. Doordat na de fabrieksvakantie een uitbreiding van spinmachines en krasserijmachines plaats heeft en de verwachte belasting hoger komt te liggen dan vorig jaar, helpt ons het laaghouden van de maximum be lasting toch niets omdat deze toch over een geheel jaar berekend wordt. Dus er wordt absoluut geen stoom in de verwarming gelaten gedurende dit jaar. Volgend jaar zal de situatie opnieuw bekeken moeten worden. De heer Nijland merkt naar aanleiding van dit ant woord op, dat er deze ochtend toch weer stoom zat op de leidingen in Spoelerij Bijvank. De voorzitter zegt dat dit nog genoteerd zal worden. 2. De heer A. J. Seppenwoolde zegt dat indertijd gezegd is dat de heer Boonstra de kranen in de trappengang die niet goed afsluiten, zou controleren. Tot nu toe is hier nog niets aan gedaan. Wat betreft deze kranen die door zouden laten, ont vingen wij bericht dat, nu er geen stoom op gelaten wordt, de kranen ook niets door zullen laten. De heer Seppenwoolde zegt dat vorige week hierop nog stoom zat. De voorzitter zegt e.e.a. persoonlijk met de heer Boonstra op te zullen nemen. 3. Betreffende het gebruik van de brandspuit bij brand zegt de voorzitter dat volgens de heer Boonstra het spuiten op een machine waarvan de stroom nog niet uitgeschakeld is, gevaarlijk kan zijn. Voorschrift is dan ook om eerst de stroom van de getouwen uit te schakelen en dan te spuiten. Men moet echter niet op de motor spuiten. Er zullen hiervoor nog nadere instructies gemaakt worden. Dit is met de heer Boon stra opgenomen. Hierna volgt een gedachtenwisseling over de vraag wie wel en wie niet mag spuiten. Bekeken zal worden op welke wijze het personeel op de voorschriften attent gemaakt kan worden. 4. Vraag van de heer Dommerholt betreffende de stofafblazing in Batchingkamer Bijvank. E.e.a. is uitgezocht. De conclusie is dat het maximum gebruik om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur en 17.30 uur plaats vindt en dat zolang er geen spreiding van het gebruik kan komen, geen nieuwe slangen uitgereikt kunnen worden. De heer Dommerholt zegt dat in Batchingkamer Bij vank alleen geblazen behoeft te worden op vrijdag middag plm. 17.00 uur. De voorzitter zegt dat het op die tijd wel kan, maar geeft men hiervoor een aparte slang, dan wordt deze ook op andere tijden gebruikt. Dit is nu juist de reden waarom men niet meer slangen uitreikt. De batchingkamer Bijvank kan een slang lenen en dan weet men zeker dat men dan in het stoflokaal niet kan blazen. 2b. Bespreking reserve collectieve snipperuren De voorzitter zegt dat reeds de helft van de gereser veerde snipperuren is vrijgegeven; de andere helft is in principe nog gereserveerd omdat deze maand een legerdag gehouden zal worden in Rijssen. De voorzitter zegt gelezen te hebben dat op donder dag 20 juni 's avonds een rondgang van een militaire kapel gehouden zal worden waarna om 21.30 uur een Taptoe zal worden gegeven op het grasveld van het zwembad „De Koerbelt". Op vrijdagavond 19.00 uur 3

Het Anker | 1963 | | pagina 3