Puzzelfietstocht Op zaterdag 31 augustus werd dan eindelijk de puzzeltocht gehouden waar velen van ons al lang naar hadden uitgezien. Aanvankelijk was de tocht op 24 augustus ge steld en het weer leek die morgen vrij gunstig zodat het alle schijn had dat de tocht dóór zou gaan. Helaas begon het echter kort na de mid dag te regenen en hoewel enkele enthousiaste lingen toch naar het Park gekomen waren in de hoop dat het nog op zou klaren bleef de regen gestadig vallen en moest de tocht worden uit gesteld. Gelukkig werd uitstel in dit geval geen afstel, want een week later bleek er een eind te zijn gekomen aan de regenperiode en kon men spre ken van bijzonder gunstig weer voor een fiets tocht. Hoewel er wat minder deelnemers waren dan de vorige keer, was er toch een flink aantal fiets- liefhebbers en liefhebsters aan de start ver- Voldoening bij de organisatoren na een geslaagde middag. 14 schenen, waaronder weer vele „oude getrouwen". De tocht voerde ditmaal via Oosterhofweg, Korte- boslaan, Enterweg door de bossen bij de „Bieste- rij" naar de Markeloseweg. Vandaar langs enkele omwegen door Eisen en langs de Apenberg ver der door het Schwarzwald terug naar het Park. De afstand was dus niet al te groot en zo had men ruimschoots de tijd om te trachten de foto's thuis te brengen die langs de route waren ge nomen. Het was een kwestie van niet haasten en scherp opletten, maar zelfs al nam men alle tijd er voor, dan nog was het vaak moeilijk om de listig genomen plaatjes te rubriceren. Daarbij moest je oppassen dat je de aanwijzingen nauwkeurig volgde want menig strafpuntje werd opgelopen doordat men toch op een gegeven ogenblik een bepaalde kleinigheid over het hoofd zag. Zij die wel eens aan zo'ri puzzeltocht hebben deelgenomen weten misschien uit eigen ervaring hoe het vaak gaat. Het kan gebeuren dat je eens een verkeerde route volgt en na enige tijd merkt dat er niemand vóór of achter je zit. Je rijdt terug en bent intussen een twintig minuten of meer achterop geraakt en misschien zelfs wel helemaal achteraan gekomen. Dus wat is de reactie? Zo snel mogelijk de achterstand inlopen! Met als gevolg dat bepaalde listigheidjes van de opdracht je ontgaan. Er zijn echter ook mensen die zich niet licht De gelukkige prijswinnaars.

Het Anker | 1963 | | pagina 14