AGENDA Op zaterdag 30 november geeft onze muziek vereniging Wilhelmina in het Parkgebouw des avonds om 20.00 uur een concert. PROGRAMMA La Bohémienne Ouverture de L'Opéra de Balfe Rapsodie Norvégienne No. 3 (dit is het verplichte nummer voor de vaandelafdeling van dit jaar) Der Zigeunerbaron Ouverture Csardas (Geist der Wojewoden) Die Fledermaus Ouverture Üer Vogelhandler arr. J. Briffaux Johan Svendsén arr. Johan Pala Johann Strauss arr. Alphons Dreissen Grossmann-Stalmeier Johann Strauss Zeiler naar de Watermolen van „Singraven". Jammer genoeg werd het voor ons te laat om de molen in werking te zien en zijn na nog wat rond gekeken te hebben binnendoor naar het Everloo gegaan, waar de cake wel wat heel bruin ge bakken werd. Alzo versterkt konden we de terug tocht weer welgemoed aanvaarden en onder het gezang van menig lied kwamen we Rijssen weer binnenrijden om de komende donderdagmid dagen met evenveel plezier de naald te hanteren. Een onverwacht uitstapje Op donderdagmiddag wordt altijd onder leiding van mejuffrouw Voortman de naaikunst beoefend door onze meisjes van de opleiding, zodat zij dus naast het leren van hun dagelijks vak in de fabriek zich ook bekwamen in het maken van hun eigen kleding, verstellen enz. Maar aangezien de vakantie nog wat in 't hoofd zat, zijn we er gewoon op een middag tussenuit gegaan, zo maar met de grote Fiat gaan toeren. Jammer genoeg liet de zon deze middag bijna geheel verstek gaan en de regen sprak zo nu en dan een behoorlijk nat woordje mee, maar wat hindert dat wanneer je droog zit, 't deerde ons niet en we zochten het wel zo uit om op droge momenten buiten te zijn. Onze eerste aanlegplaats was „Natura Docet" in Denekamp om deze middag ook leerzaam te doen zijn Dit museum dat in 1911 werd ge opend en later in 1922 in een nieuw groter ge bouw ondergebracht, en weer uitgebreid tot wat het nu is, werd een prachtig streekmuseum met zeer veel bijzonderheden, waar men maar niet zó aan voorbij moet gaan, en eigenlijk in een stillere tijd dan uitgerekend in de vakantie eens rustig moet gaan bekijken. Van „Natura Docet" staken we de weg over, 13

Het Anker | 1963 | | pagina 13