Wat leeft en bloeit na werktijd Wij hebben onze baas uit de Batchingkamer Boomkamp de heer G. J. van Putten eens op gezocht en een praatje met hem gehouden over zijn hobby, die hij reeds sedert zijn prille jeugd jaren uitoefent. Als je met hem spreekt over zijn vogels en zijn vogelfotografie dan raakt hij in vuur en dan wordt je meegesleept door zijn ver halen en manier van voordracht over de beleve nissen in de natuur op de vroege ochtenden. Afkeurend kan hij praten over vroeger, toen de kanaries in kooitjes aan de muur hingen, gelijk schilderijen en rijen eierdoppen aan touwtjes ge regen de wanden sierden. Met afgrijzen denkt hij aan zijn kinderjaren, toen de jeugd geen vogelnestje ongemoeid kon laten. „Wat misten deze kinderen de leiding van huis en school. Dan is het nu gelukkig heel anders. Op dit terrein verricht de Jeugdnatuurwacht veel baanbrekend werk", is zijn reactie. Hij ziet voorts in het verzorgen van tropische vogels in een volière een prachtige gelegenheid om nader tot de natuur te komen. De nestbouw en het grootbrengen van de jongen is telkenjare voor hem weer een van de grote wonderen uit de natuur. Als echte liefhebber verzorgt hij zijn vogels zoals het moet. Wetenschappelijk be nadert hij de leefwijze van de verschillende tro pische vogels, waarbij hij boeken van Jan P. Strij- bos en Rinke Tolman als leiddraad heeft. Samen met zijn zoon verzorgt hij door heel Twente lezingen over vogels en met een door henzelf gemaakte serie dia's van over de 400 stuks dwingt hij aller bewondering af. Zijn zoon verzorgt het technische gedeelte, terwijl de heer G. J. van Putten het gesproken woord verzorgt en meeslepend in dichterlijke bewoordingen over zijn „putter" kan mijmeren, de „sperwer" kan bezingen en de zaal in de ban kan houden. Wij hebben versteld gestaan van zijn serie tele lenzen en verdere technische apparatuur, nodig om foto's te kunnen maken van broedende vogels, nodig om vogels op grote afstand te kunnen be studeren vanuit een zelfgebouwde schuilhut, ergens in het veen in Rijssens omgeving. Vriend Van Putten besluit ons onderhoud met een boeiend verhaal over een bezoek aan een aalscholverskolonie in Wanneperveen. Wij zou den het u graag willen laten lezen, doch plaats gebrek noopt ons dit na te laten. Misschien dat vriend Van Putten in de toekomst zelf nog eens in de pen wil klimmen en ons op een stukje proza zal vergasten! 12

Het Anker | 1963 | | pagina 12