Hoger kan Zo werden alle scholen onder de bekwame lei ding van Cees de Lange afgewerkt. Op voortref felijke wijze stelde hij de kinderen op hun gemak, alhoewel de zenuwen zo nu en dan wel parten speelden. Heel begrijpelijk voor een zaal met 500 kinderen Het was voor de jury lang geen gemakkelijke taak al de gescoorde punten te verrekenen en zelfs was het nodig tussen twee leerlingen van de Hervormde School uit Wierden en de St. Paulus- school uit Goor, die een gelijk aantal punten hadden vergaard, opnieuw een wedstrijd te hou den. Marianne Kool uit Wierden zegevierde, na een zeer spannende en enerverende strijd. .Hierna werden alle schoolhoofden van de deel- Fnemende scholen op het toneel geroepen, die bij monde van de heer De Lange werden bedankt voor hun spontane medewerking. Als dank ont vingen zij allen een prachtig badlaken. De resultaten van de schoolcompetitie waren als volgt: le prijs: St. Paulusschool te Goor 2e prijs: R.K. Meisjesschool te Wierden 3e prijs: Hei-vormde school te Wierden. Allen kregen een enveloppe met inhoud aange boden. Nadat de heer Cees de Lange zijn lof had uit gesproken voor de vele medewerkers achter de schermen, traden nogmaals alle deelnemende leerlingen voor het voetlicht om hun prijzen in het niet. ontvangst te nemen. De heer De Lange dankte alle kinderen voor hun leuke en spontane mede werking en bood hen als aandenken een prachti ge badhanddoek aan. De individuele prijzen wa ren als volgt: 1. Marianne Kool, Hervormde School Wierden een fototoestel 2. Fons Olthuis, St. Paulusschool Goor een polshorloge 3. Henk Altena, Wilhelminaschool Rijssen een bal 4. Hannie Simons, R.K. Meisjesschool Wierden een handtas 5. Jannus Rosman, Julianaschool Rijssen een vulpen. Aan het slot van deze laatste avond van de tex- tielquiz 1963 richtte de burgemeester van Nijver- dal, Mr. F. R. Crommelin, het woord tot de aan wezigen. Hij dankte hierbij allen, die mede had den gewerkt aan het welslagen van deze avonden, speciaal de heer Cees de Lange, voor zijn buiten gewoon frisse manier van leiding geven; een spe ciaal dankwoord aan de jury, Mieke en de heer Hulst deed de heer Crommelin vergezeld gaan van een prachtige badhanddoek. Namens de textielvakschool sprak haar directeur de heer P. Sleijster en betrok in zijn dankwoord het bestuur van de school, dat het mogelijk had gemaakt deze avond te organiseren.

Het Anker | 1963 | | pagina 9