Textielquiz 1963 In het gebouw voor Christelijke Belangen te Nij- verdal mochten wij de 4e avond meemaken van de textielquiz 1963, welke avond werd geopend door de heer F. C. Heideweg, personeelschef van Nijverdal-ten Cate N.V., die mededeelde, dat in totaal 56 scholen met 2000 leerlingen hadden deelgenomen. Spreker was de onderwijzers en onderwijzeressen zeer erkentelijk voor hun me dewerking. Het doel van deze avonden is in de eerste plaats de kennis van de textielindustrie te vergroten. Een woord van dank bracht spreker aan de bedrijven die hun bijdragen tot het wel slagen van deze avonden hebben geleverd. Hierna verkreeg de heer P. Sleijster, directeur van de textielvakschool te Nijverdal het woord, die een inleiding hield op de te houden quiz. Hij stelde de heer Cees de Lange, met complete jury en „Mieke" voor aan de aanwezigen in de zaal. Vanzelfsprekend waren ook de Rijssense scholen vertegenwoordigd en op het scorebord stonden o.m. vermeld: Oranjeschool Wilhelminaschool Openbare Lagere School R.K. Jongensschool R.K. Meisjesschool Julianaschool. D,e heer Sleijster deelde verder nog mede, dat de vragen op het gebied van de textiel afgewisseld zouden worden met wedstrijdspelletjes en de hier mede verzamelde punten zouden doorslaggevend zijn voor het eindresultaat. Voor de Oranjeschool verschenen op het toneel: Jannie Nijland en Jan Aaftink. Jannie Nijland verzamelde voor de haar gestelde vragen 45 pun ten en Jan Aaftink 55 punten. Erg knap, dat ze zo goed wisten dat het blijvend glanzend maken van katoen in de vakterm merceriseren heet en dat het repelen van vlas vroeger een winters kar wei was. Als afgevaardigden van de Julianaschool waren Gertmud van Weerd en Jannus Rosman aanwe zig, die respectievelijk 34 en 60 punten bij elkaar gaarden. Gertruud was goed met de jute-industrie op de hoogte en wist uitstekend te antwoorden op de vraag waar de eerste bewerking in de jute- fabricage plaats vond, namelijk in de batching- kamer. De R.K. Jongensschool met Tinie Hodes en Nikie te Wierik kreeg 66 punten, voorwaar een behoor lijk resultaat. Met 102 punten totaal bereikten Wiebke Stoker en Dinant Heuten van de Openbare Lagere School te Rijssen een hoog peil, echter nog niet voldoende om in de prijzen te vallen. Vooral de vraag: „welke artikelen worden uit geperst ka toenzaad gemaakt", bleek een struikelblok te zijn. Het antwoord moest luiden: margarine, olie en veevoer. Een gelijk aantal punten nl. ook 102, kregen D. Beltman en Henk Altena van de Wilhelmina school. Henk Altena vergaarde hiervan de meeste punten hetgeen hem de 3e prijs opleverde bij de individuele beoordeling. De leerlingen S. Huls en T. Geerdink van de R.K. meisjesschool verzamelden 93 punten en wij von den het wat knap, dat ze wisten, dat in de jute- industrie broeikamers waren. Klaar voor de start 8

Het Anker | 1963 | | pagina 8