Textielvakschooi Nijverdal Textielvakschooi Concerten Overijssels Philharmoniscli Orkest De gelegenheid tot aangifte van uw zoon als leerling van de is opengesteld. Toelatingseis: 6 klassen lager onderwijs. Inlichtingen en aangifte bij de Personeels afdeling van dit bedrijf of aan de Textiel vakschooi, Weverstraat 4a te Nijverdal. Op naar Karatsjé en daar aangekomen stond het schip al te wachten. Het schip heette Amelia van Ter Horst ér Co.". Amrah zei wat een mooi schip". „Ja" zei de chauffeur, maar het is wel nodig. Alles werd in één keer opgetakeld en werd in het ruim geladen. Eén uur later vertrok het schip door het Suez- kanaal en de Middellandse zee en dan naar Rót- sterdam, In Rotterdam werden de vrachtbalen overgeladen in Rijnaken's en zo naar het Twentekanaal, daar stonden de wagons al klaar. Het overladen geschied snel. Zo komt alles in Rijssen aan, we waren toevallig op excursie. Op woensdag was het de dag van de excursie bij Ter Horst. Maar na schooltijd om 3.30 uur zei meneer Tielen „we gaan naar Ter Horst ér Co.". We kregen ook koffie, toen naar de fabriek, ik was opgetogen. Meneer Pavlicek leidde ons wnd ik ben veel bekenden tegengekomen, ik ben meneer Ter Horst zeer dankbaar. Remi Hazewinkel, leerling R.K. Jongensschool. In overleg met de directeur van de Stich ting Overijssels Philharmonisch Orkest, Dr. R. Bijkerk, is het bestuur van de Fa brikantenkring „Almelo en Omstreken" tot het besluit gekomen om de perso- neelsconcerten van het Overijssels Phil harmonisch Orkest te doen plaatsvinden op: 9 oktober 1963 22 oktober 1963 Dirigent Jan Brussen en 22 januari 1964 29 januari 1964 Dirigent Benedict Silberman. Het programma van de concerten onder leiding van Jan Brussen is voorlopig op de volgende wijze samengesteld: Ouv. Vrolijke Vrouwtjes van Windsor Nicolal Vioolconcert Bruch Notenkraker-suite Tschaikowsky Concertwals Glazoenhof Slavische dansen Dvorak Solist: b.v. Herman Krebbers of Willem Noske. De concerten onder leiding van Benedict Silberman zullen voor de pauze een ope raprogramma met solisten (bel canto) in houden en na de pauze werken van Gershwin. Dit is een voorlopige mededeling. Voor dat de concerten plaatsvinden zullen wij u nog enige berichten doen toekomen. 7

Het Anker | 1963 | | pagina 7