Teneinde de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen kennis te doen maken met onze fabriek, werden zij successievelijk voor een rondleiding uitgenodigd. Niet alleen alle lagere scholen uit Rijssen zijn door ons uitgenodigd, maar ook die van Holten en Notter. In totaal hebben ongeveer 350 leerlingen en 53 onderwijzers aan de uitnodiging gehoor gegeven. Het programma viel erg in de smaak. Eerst wer den de leerlingen met hun „meester" in onze huishoudschool door de heren Pavlicek en Vlogt- man welkom geheten. Terwijl hierna een kop koffie werd aangeboden, vertelde de heer Pavlicek iets over jute en pro beerde hij de kinderen d.m.v. een schematische tekening op het bord alvast een idee te geven van het produktieproces. Daarna werd de tentoonstel ling bekeken die in één van de zalen van de huis houdschool is ingericht. Eindelijk was dan het grote moment aangebroken, dat ze de fabriek gingen bekijken. Duidelijk is uit deze rondgang wel gebleken, dat de kinderen niet geïmponeerd zijn door dure of ingewikkelde machines, maar eerder de merkmachine fantas tisch vinden en het kleine tochtje met de lift was zowel letterlijk als figuurlijk wel één van de hoog tepunten van de rondleiding. Na de rondleiding stond er een flesje limonade klaar voor de kinderen en vertelde de heer Vlogt- man hun, dat ze mee konden doen aan de opstel wedstrijd. De bedoeling was, dat de kinderen een opstel schreven over de rondgang, of over Ter Horst Co. of iets wat met Ter Horst Co. te maken heeft. Daarna werd door de heer Pavlicek aan de hoof den der scholen een doos met jutemonsters aan geboden en dankte deze de aanwezigen voor hun komst. Dini Beunk, Wilhelminaschool, 3e prijs een portemonnaie. Dinant Baan, Oranjeschool, le prijs fietstas en achteruitkijkspiegel. In afwachting van het uitreiken der prijzen. -ï V. 5

Het Anker | 1963 | | pagina 5