Wanneer men aan deze Amerikaanse firma mag le veren, is dit de beste reclame die een bedrijf hebben kan, zodat we deze in het belang van het bedrijf moeten blijven leveren. De orders van de Zweedse firma kunnen we ook niet laten schieten, omdat men na eerst enige proeforders ontvangen te hebben, grotere orders geplaatst heeft. Zodoende zijn we door allerlei omstandigheden ge komen in een toestand, die ons minder goed past, en die we zonder maatregelen te treffen ook niet kun nen overzien. Op 1 februari jl. hadden wij een grote achterstand. Door de orders van de andere fabrieken, die wij als klant erbij hebben gekregen, zou de achterstand nog groter worden. Onze grootste afnemer heeft ons gevraagd wat we voor de maanden juni en juli zouden kunnen leveren. Deze vraag werd gesteld omdat men zich helemaal op ons instelt; men zou er dan ook niet mee akkoord gaan als we minder leveren dan zij bestellen. Wij moeten dus op korte termijn een oplossing hier voor vinden, omdat dit vooral voor de toekomst een bedrijfsbelang is. Als wij straks de nieuwe machines in gebruik hebben, zal de totale produktie voldoende zijn. Deze over gangsperiode is echter moeilijk. E.e.a. is gisteren ook uitvoerig voorgelegd aan de he ren van de Kleine Commissie en de O.R.-leden van de Weverij. Nu zijn er twee mogelijkheden. De eerste mogelijkheid is om over te werken, maar daar zullen we niet zo heel veel mee uithalen. De tweede mogelijkheid is om 48 getouwen in 3 ploe gen te laten werken gedurende een periode van 9 weken. Door hierop zo intensief mogelijk te werken zouden wij die extra benodigde meters in deze 9 weken kun nen leveren. Het plan is om in de Weverij aan de kant van de Sterkerij te beginnen. Eén lichtpunt is er nl., dat het definitief niet voor langer dan 9 weken zal zijn. De bedoeling is om dit persoonlijk en niet door een aankondiging aan de betreffende personen mee te de len in bijzijn van de Kleine Commissie en O.R.-leden van de Weverij. Aan de mensen zal ook een toelichting worden gege ven waarom dit nodig is en dat er beslist een zeer groot bedrijfsbelang aan verbonden is. De heer Meijerink vraagt voorbereidingen te treffen, dat de stopuren tot een minimum beperkt blijven. De voorzitter zegt, dat hierover direct gesproken is. Het is zeer belangrijk alles op alles te zetten om deze zoveel mogelijk te beperken. De heer J. Harbers zegt, dat men, onvoorziene om standigheden voorbehouden, in de Sterkerij de lino- leum-weverij wel bij kan houden. De heer Meijerink vraagt om de wevers de gelegen heid te geven hun bezwaren naar voren te brengen, wanneer hun meegedeeld wordt dat ze deze 9 weken in 3 ploegen moeten werken. Misschien zal ook de vraag gesteld worden of het niet mogelijk is te rouleren. Dit is ook reeds aan baas Schuitert gevraagd, die gezegd heeft, dat dit wel mogelijk zou zijn, maar men moet de wevers dan wel zeer duidelijk maken, dat ze dan steeds op andere ge touwen komen te staan. Vermoedelijk zullen ze er dan wel van afzien. De heer Harbers merkt op, dat men door rouleren weer meer produktieverlies krijgt. De heer Wessels vraagt of men in de Kalanderij ook nog in 3 ploegen zal moeten gaan werken. De heer Jansen antwoordt, dat dit naar alle waar schijnlijkheid niet nodig zal zijn. Verder zegt de heer Jansen, dat nog vandaag begonnen zal worden met het inlichten van de wevers. Men zal hen hierbij een duidelijke uitleg geven van de noodzaak en ook de toezegging, dat het beslist slechts voor 9 weken is. De heer Waanders merkt op, dat dit laatste meer bevredigend is dan dat dit in het verleden wel eens het geval is geweest. De gehele O.R. kan zich er akkoord mee verklaren, dat men gedurende 9 weken met 48 getouwen in de linoleum-weverij in 3 ploegen zal gaan werken. De voorzitter deelt verder nog mede, dat, zoals men wel ondervonden heeft, het in verschillende afdelin gen van het bedrijf koud is geweest. De oorzaak hier^te van was, dat een ketel stuk gegaan was. Nadat dezj^p gerepareerd was, sprong er opnieuw een buis in die ketel. Toevallig is juist de vorige maand het besluit geno men om een nieuwe ketel te bestellen. Deze zal in het najaar geleverd worden. Dit is een moderne ketel met een aantal branders, waarmee men al naar behoefte de hoeveelheid stoom kan regelen. Vooral 's zomers is dit een groot voordeel. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. Welke kaart 34

Het Anker | 1963 | | pagina 34