Ondernemingsraadvergaderingen 17 december Aanwezig de heren: H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, Js. flarbers, E. Dommerholt, J. H. Seppenwool- de, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, M. Meijerink, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, G. Weijers, V. K. Pavlicek en B. Ligtenberg. De voorzitter, de heer Jordaan, opent de vergadering en heet allen welkom. Spreker dankt vervolgens de heer Pavlicek voor zijn traktatie ter ere van zijn zil veren huwelijk. 2a. notulen vergadering dd. 9-11-1962, 16-11-1962 en 27-11-1962 Deze notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Naar aanleiding van de aktie „Open het Dorp", vraagt de heer Dommerholt of er nog mensen ge weest zijn in het bedrijf, die bezwaar hebben ge maakt tegen de bijdrage van 1, De voorzitter meent dat één persoon hiertegen be zwaar heeft gemaakt. De heer Thomassen deelt nog mede, dat de bijdrage van de werknemers(sters) 1155,is, zodat in to taal een bedrag van 3465,is overgemaakt. De voorzitter zegt dat dit in het bedrijf bekend ge maakt zal worden. Vervolgens geeft de voorzitter een jaarverslag over 1962 als volgt: „Nu het einde van het jaar nadert, zal ik evenals ik de voorafgaande jaren gedaan heb, een kort overzicht geven van de belangrijkste feiten die dit jaar hebben plaats gehad. Gelukkig heeft 1962 zich gekenmerkt door een grote bedrijvigheid, zowel voor de spinnerijen als voor de weverijen. Hoewel verschillende personen werden aangenomen hebben wij thans nog met behoorlijk tekort aan per soneel te kampen. De grondstoffenprijzen zijn in 1962 gelukkig weer tot een redelijk peil gedaald, doch de onkosten door werktijdsverkorting, loonsverhoging en dergelijke, zijn belangrijk verhoogd en wij zullen al onze krachten moeten inspannen deze enigszins goed te maken. Hierdoor zijn dan in de loop van dit jaar belangrijke besluiten genomen. In het begin van het jaar zijn de 5 meter getouwen in de Geume na het klaarkomen van de uitbreiding van dit gebouw in bedrijf gekomen. De oudste 4 me ter getouwen zijn afgebroken omdat de reparatie kosten te hoog werden. Hiervoor in de plaats zijn nieuwe 5 meter getouwen besteld, die begin volgend jaar zullen arriveren. In de linoleumweverij zijn enkele getouwen ver plaatst en voorzien van enkele aandrijving en knop- systeem. Hierdoor hebben wij weer plaats vrij ge kregen voor nieuwe linoleumgetouwen, die besteld^^- zijn en ongeveer in mei 1963 zullen komen. In de Weverij Boomkamp zijn reeds enkele getouwen verbreed, waarmee nog verder voortgang wordt ge maakt. In Weverij Holten werden meerdere lange rollen- getouwen opgesteld. In de Sterkerij zijn enkele nieuwe sterkmachines, die door ons zelf zijn gebouwd, klaar gekomen. In de Spinnerij is het aanbrengen van nieuwe rek- werken gereed gekomen, evenals de afblaasinrichting waardoor het produkt een verbetering heeft onder gaan. In de Spoelerij zijn weer enkele nieuwe copsmachi- nes geplaatst die aan de verwachtingen hebben vol daan. De papierspinnerij die voorheen in de Boomkamp was ondergebracht is nu in een aparte afdeling in de Beek geplaatst, hetgeen een belangrijke verbetering betekent. Door de uitbreiding van de weverijen in de laatste jaren, steeg natuurlijk het gebruik van garens. De eigen gesponnen garens werden aangevuld met in het buitenland gekochte garens, hetgeen natuurlijk zijn eigen problemen weer meebrengt, b.v. betr. kwa liteit en aankomstdata. Door de spinner een andere bezetting te geven is dr^k: produktie in de spinnerij verbeterd, maar toch bleeW> de verhouding eigen garens tot vreemde garens steeds ongunstiger worden, daarom is er in de afgelopen maand besloten de spinner-capaciteit uit te breiden. Hiervoor zijn spinmachines met de daarbij benodigde voorbereidingsmachines besteld, die in het midden van het volgende jaar zullen komen. Door de verplaatsing van de twijnmachines in de Boomkamp, komt ruimte vrij voor een nieuw systeem met de benodigde spinmachines. In Spinnerij Bijvank zal het zwaar-garen systeem worden afgebroken, omdat wij met dit garen niet meer mee kunnen komen vanwege de zeer slechte prijzen die hiervoor gemaakt worden. Op deze plaats kan dan ook een systeem met de benodigde spinma chines geplaatst worden. Begin van dit jaar hebben wij besloten een nieuw produkt aan onze artikelenreeks toe te voegen, nl. vilt. 26

Het Anker | 1963 | | pagina 26