Door omstandigheden kon het onderstaande ar tikel niet eerder geplaatst worden. En ook hier weer het terugkijken op al deze ja ren, maar en dat is zeker niet het onbelang rijkste ook vooruit kijken naar een gemakke lijker tijd, wat boodschappen doen voor de vrouw, er op uit trekken en dan op een gegeven moment zeggen: „Ik heb het zo druk met mijn liefheb berijen, dat ik niet goed begrijp hoe ik er vroeger nog bij kon werken". En zo moet het zijn, dan pas geniet men ten volle van het pensioen. 29 April 1963. Ook op deze dag gingen vijf oude getrouwen ons verlaten. Het waren: H. Timmerman Weverij B. ten Bolscher Poetser/Portier D. Nijland Magazijnmeester Pakkerij W. A. ter Harmsel Krasserij H. Immink Kalanderij, allemaal dragers van het gouden insigne, dus ook weer mensen die van kind af aan in ons bedrijf kwamen en 50 jaren of langer werkzaam waren. Hier kwamen wel veel gezamenlijke herinnerin- gen naar voren, want vier van de vijf die afscheid namen, waren samen in militaire dienst geweest; een dergelijke band door de jaren heen brengt de tongen dan wel los. Hoe er op uit werd gegaan bunzings vangen. „Zulke knapen" 't leek op visserslatijn. Dat Berend ten Bolscher nu wel weg gaat, maar dat zijn zoon te zelfder tijd op kantoor in dienst treedt, ziet men ook hier weer de traditie voort gezet. Zo werd er op deze afscheidsdagen heel wat af gepraat tussen een kopje koffie met gebak door, met tot slot het aanbieden van het Delftsblauw herinneringsbord. Afscheid van de heren A. W. Smit en G. ter Avest Die heer A. W. Smit trad 1 januari 1913 in dienst van onze N.V. en juist 50 jaar later heeft hij op 31 december zijn werk neergelegd. Aanvankelijk was hij enige jaren facturist, doch sedert 1920 is hij met succes werkzaam geweest op de afdeling Boekhouding. Jammer dat hem in augustus van vorig jaar een ernstig auto-ongeluk is overkomen. Veel heeft hij gedurende het laatste jaar moeten lijden. Geluk kig is zijn toestand ten goede gekeerd; bij ons be zoek troffen wij hem in de beste stemming aan en wij hopen dat het hem gegeven mag zijn nog vele jaren van zijn rust te genieten. De heer G. ter Avest trad op 1 januari 1920 bij Ter Horst Co. in dienst en volgde de heer Smit op als facturist. In de 43 jaar dat hij onze N.V. gediend heeft, heeft hij voor vele miljoenen aan rekeningen uitgeschreven. De securiteit waarme de hij dit werk verricht heeft, was spreekwoorde lijk onder zijn naaste collega's. Zelden kon men hem op een fout betrappen, ondanks het feit dat hij de langste tellingen en omrekeningen zonder tel- of rekenmachine uitrekende. Wij hopen dat hij zijn hobbies, tuinieren en knut selen, nog vele jaren zal kunnen beoefenen. Van beide scheidenden werd èn door directie èn door collega's hartelijk afscheid genomen, waar bij de passende geschenken niet ontbraken. 21

Het Anker | 1963 | | pagina 21