De schriftelijke stemming wees uit, dat de heer G. Peters de meeste stemmen had behaald en dus was benoemd. Hij nam deze benoeming aan. Over het aftreden van de twee bestuursleden zei de voorzitter: „Persoonlijk betreur ik dit afscheid ten zeerste. Vanaf de oprichting hebben zij deel uitgemaakt van het bestuur en Ten Hove nog bovendien in de functie van secretaris. Ten Hove en Nijland, ik geloof wel dat ik namens alle deel nemers spreek als ik u van harte bedank voor de vele werkzaamheden die er vooral in de eerste jaren waren. Het moet u toch ook wel een zekere voldoening hebben gegeven dat u in een ruim 15-jarige bestuursfunctie dit Bouwfonds hebt zien groeien en dat zeer velen in het bezit zijn van een eigen woning. Er wordt de laatste jaren zoveel gesproken over bezitsvorming, maar u beiden kunt terecht zeg gen: 'daar hebben wij al 15 jaar aan meegewerkt'. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de heer Van de Belt. Hij vroeg of een door hem in gezonden brief nog in het „Anker" zou verschij nen; hij was al heel lang geleden ingestuurd. Het antwoord hierop was, dat het gehele bestuur de brief met instemming had gelezen doch dat, blijkens mededeling van de redactie van het „An ker", op het moment van inzending reeds een stuk van ongeveer gelijke strekking persklaar was zodat het ingezonden stuk tot later werd be waard. De tweede vraag van de heer Van de Belt betrof een verzoek tot medewerking bij het trachten meerdere personen te vinden die evenals vraagsteller bij de gemeente een bouwterrein willen aanvragen voor de bouw van een kleine bungalow. Aangezien het uitbreidingsplan hierin blijkbaar niet voorziet, zou een aanvraag om wij ziging door een groot aantal personen misschien succes kunnen hebben, aldus vraagsteller. Het bestuur antwoordde hierop, dat onder het personeel een enquête zal worden gehouden naar de behoefte aan dit soort woningen. Bestaat er voldoende belangstelling voor, dan zal men moe ten zien wat er gedaan kan worden. De heer Van de Belt verklaarde hiermede genoe gen te nemen. Hierna vroeg de scheidende secretaris, de heer A. ten Hove, het woord. Mede namens de heer H. Nijland dankte hij voor de woorden door de voorzitter gesproken. In het kort schetste hij de geschiedenis van het Bouwfonds en voegde er aan toe: „Wat een geluk, dat indertijd dit initia tief door de directie van Ter Horst Co. N.V. werd genomen. Veel dank zijn de leden hiervoor zeker verschuldigd". Nadat de voorzitter de heren Ten Hove en Nij land had bedankt voor de waarderende woorden, sloot hij de vergadering. Naschrift: Het bestuur van het Bouwfonds is nu als volgt samengesteld: H. Jordaan, voorzitter H. Vlogtman, secretaris J. W. Rouwendal, penningmeester G. Peters J. W. Pongers J. H. Seppenwoolde leden Het „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. N.V." heeft als doel: Te bevorderen dat ieder lid van het personeel van Ter Horst Co. N.V. door een in de statuten omschreven spaar- en voorschot systeem, eigenaar kan worden van een woonhuis, hetzij door dit te kopen hetzij door het te laten bouwen. Op het kantoor worden alle verdere inlichtingen verstrekt. De spreekuren hiervoor zijn: elke woensdagmorgen van 11 tot 12 uur en donder dagmiddag van 5 tot 6 uur. 15

Het Anker | 1963 | | pagina 15