Verslag van de Algemene Ledenvergadering van het Arbeidersbouwfonds Ter Horst Sc Co. N.V. op zaterdag 30 maart 1963 in het Parkgebouw De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer H. Jordaan, die alle aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de Pers, die aanwezig was omreden: .dit jaar een bijzondere mijl paal werd bereikt. Na 15 jaar (in 1947 werd het eerste renteloze voorschot uitgekeerd) werd de één miljoen gepasseerd. Het bestuur heeft ge meend, dat hieraan wel enige publiciteit mocht worden gegeven", aldus de voorzitter, die ver volgde: „Met 32 oprichters zijn wij gestart na vele besprekingen. Aan deze oprichters zijn vele leden dank verschuldigd want deze hebben de stoot gegeven tot deze grote bloei. Persoonlijk had ik in 1946 bij de oprichting van het Bouwfonds niet gedroomd dat het zo'n vlucht zou nemen". De heer A. ten Hove las hierna de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering voor, wel ke onveranderd en onder dank werden vastge steld. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd was de heer Ten Hove aftredend en niet herkiesbaar. Het jaarverslag, dat hierna door de administra teur van het Bouwfonds werd voorgelezen, ont hulde dat het Arbeidersbouwfonds op 1 februari 1963 340 leden had waarvan vele jongeren; een toename in een jaar dus van 66 leden. Aan bouw sommen werd het afgelopen jaar voor 123.000,- uitgekeerd. In het komende jaar zullen 30 sommen worden uitgekeerd met een totaalbedrag van ca. 145.000,—. Behalve de heer Ten Hove was ook de heer H. Nijland aftredend als bestuurslid, deze echter vol gens rooster. Voor de heer Ten Hove was door de directie aan gezocht de heer J. W. Pongers, die de benoeming had aangenomen. Voor de heer Nijland werd de vergadering een tweetal leden voorgesteld waaruit een verkiezing moest plaatsvinden; het waren de heren G. H. Averesch (Spinnerij) en G. Peters (Electriciën). 14

Het Anker | 1963 | | pagina 14