ƒ5,-. om deze reden niet aan kunnen nemen en werd een aanmoedigingspremie van 2,50 toegekend. Voorstel betreffende het snijden van emballage voor de rollen in de Geurne. Daar dit idee inderdaad voordeel biedt voor zo ver het snijden niet door vrouwen kan worden verricht, werd voor dit idee een premie van 20,toegekend. Voorstel om aan beide zijden van het doek een smet aan te brengen, zodat men de smet in de Weverij duidelijker zou kunnen zien. Ofschoon door deze methode misschien wel eer der de aandacht van de wevers getrokken zou worden, heeft dit het nadeel dat er nog meer, voor de klant ongewenste, plekken in het doek zouden komen. ter-band hiermee heeft de Ideeëncommissie tot spijt voor dit voorstel geen premie toege kend. Voorstel betreffende verplaatsing van vet- en olieleiding aan de machines. Betreffende het verplaatsen van de vetleiding werd contact opgenomen met de machinefabriek, welke ons om technische reden afried de vetlei ding te verplaatsen. Het andere voorstel om de olieleiding van de ket- tingrollen naar de fleijerbak te verplaatsen, werd met de oliemaatschappij opgenomen welke juist van plan was te proberen een bepaald soort vet te nemen, waardoor verwacht wordt dat één keer per half jaar smeren voldoende zal zijn. Alhoewel beide voorstellen niet aangenomen kon den worden, werd een aanmoedigingspremie van 5,toegekend. Voorstel inzake het aanbrengen van een buis voor- garenklosjes (voor vervanging van weggelopen ^j^den) die anders op de grond geplaatst wor- De bedrijfsleiding is eveneens bezig voor dit pro bleem een oplossing te vinden. Alhoewel het gedane voorstel niet de beste op lossing lijkt, getuigt het wel van een goede ge- dachtengang. Voor de getoonde belangstelling in dezen werd door de Ideeëncommissie een aanmoedigingspre mie van 2,50 toegekend. Voorstel betreffende een verandering aan de ma chine bij draadsnijden. Het werken op deze machine geeft inderdaad een tijdsbesparing, doch aan de andere kant is het niet verantwoord om deze wijze van draadsnijden toe te passen i.v.m. het grote gevaar dat hieraan verbonden is (o.a. het breken van de tappen of het stuklopen van de machine). Een aanmoedigingspremie van 5,werd hier voor toegekend. Voorstel om het hulzenvak bij de rollwinders te verplaatsen. Dit voorstel kon door de Ideeëncommissie helaas niet aanvaard worden omdat de nadelen, voort spruitend uit de voorgestelde verplaatsing, te groot waren. Voorstel om de stopmotionhouders in de Spin nerij welke uit veren bestaan, te vervangen door ijzeren stangetjes. Er loopt momenteel een proef op een machine, doch de praktijk zal nog moeten bewijzen of de genoemde voordelen van de veranderingen inder daad zullen opwegen tegen eventuele andere nieuwe nadelen die juist zouden kunnen ontstaan door deze verandering. Onafhankelijk van het uitvallen van deze proef heeft de Commissie toch gemeend hiervoor een premie van 10,toe te kennen. Voorstel betreffende de bediening van de nieuwe copsmachines in „Beek". Dit voorstel bestond hieruit dat 1 persoon vier machines zou bedienen i.p.v. drie. E.e.a. werd reeds uitvoerig door de tariefafdeling van alle kanten bekeken en bewezen is dat het voordeliger is 1 persoon een bezetting te geven van drie machines. Een volgend voorstel van dezelfde inzender nl. om bij deze nieuwe copsen een transportband aan te brengen zoals bij de oude copsmachines in de Bijvank, heeft het bezwaar dat op een machi ne dan slechts één soort garen verwerkt zou kun nen worden. Een ander nadeel is dat de copsen schots en scheef door elkaar zouden rollen met het gevolg dat het garenverlies van deze copsen bij het ver werken te groot zou worden. Alhoewel om bovengenoemde redenen dit voor stel niet aangenomen kon worden, werd besloten een aanmoedigingspremie toe te kennen van Voorstel om de klapbruggen in de Geurne te voorzien van rubber klossen. Aangezien dit idee een daadwerkelijke verbete ring betekent in de bestaande toestand, heeft de Ideeëncommissie voor dit idee een premie van 20,toegekend. 13

Het Anker | 1963 | | pagina 13