Uit de ideeënbus Wat leeft en bloeit na werktijd Deze keer nu eens geen reportage over de lief hebberijen van één persoon, doch over een groep van een twaalftal jonge dames van ons kantoor. Wij achtten het echt wel verantwoord om daar aan een stukje in ons „Anker" te wijden en al hoewel deze dames niet op de frontpagina wilden staan hebben wij er toch een plaatsje voor inge ruimd. Wij moeten eerlijk erkennen, dat wij niet wisten wat we hoorden en toen wij het zagen ter plaatse, waren wij helemaal ondersteboven. On dersteboven in de letterlijke zin des woords, aan gezien de twaalf dames ons aankeken vanuit een niet alledaagse houding. Ook de costuums lieten niets te wensen over. Zeer sportief zagen wij de dames bezig met gymnastiekoefeningen onder de bekwame leiding van onze „jeugdleider", de heer H. Vlogtman. U zult zich afvragen hoe deze dames ertoe kwa men! Wel, heel eenvoudig, de hele dag op een kantoorkruk zitten was niet bevorderlijk voor de „lijn" en derhalve had men maar besloten om de stijve ledematen éénmaal in de week wat losser te maken. De gehele winter heeft men naarstig geoefend en de spieren losgemaakt. Elke donder dagavond. En.... elke vrijdagmorgen spierpijn en moeilijk de stoep van het kantoor op Toch is dit initiatief van deze dames zeer lof waardig. Wij mogen gerust zeggen, dat het ook voor vele kantoorheren niet verkeerd zou zijn Dan zouden de buikjes wel verdwijnenWie neemt hiertoe het initiatief??? Bravo damesvolhouden. Huldig het stand punt: „Een gezond lichaam, een gezonde geest". Ter Horst Co. kan trots zijn op de kantoorda mes, die ook na kantoortijd nog voldoende acti viteit kunnen ontplooien om met elkaar sport te beoefenen. W. e belangstelling voor onze Ideeënbus blijft onverminderd bestaan, zoals blijkt uit de on derstaande voorstellen. De ingezonden ideeën zijn: Voorstel voor het verbeteren van spoelen op de kruiskepergetouwen en papiergetouwen. Hiervoor werd een beloning toegekend van 20,—. Een voorstel behelzende een verbetering van de baklijsten die gemonteerd zijn op getouwQ*,in Weverij Geume. W' In de praktijk is gebleken dat het voorgestelde nieuwe systeem goed werkt, reden waarom dit voorstel beloond werd met een premie van 25,—. Voorstel betreffende het op de juiste afstand hou den van de roeden door middel van een voorge stelde constructie, die in de plaats van het tot nu toe gebruikelijke sisaltouw gebruikt kan worden. Voor dit voorstel werd een premie toegekend van 25,—. Voorstel om een breedhouder of temple aan de kant van het doek te plaatsen teneinde slijtage van het riet te voorkomen. Daar dit voorstel praktisch niet uitvoerbaar is omdat de elasticiteit van het juteweefsel niet groot genoeg is om de spanning die bij het plaat sen van een breedhouder optreedt te kunnen ver dragen, is hiervoor geen beloning toegekend. Voorstel om de stalen borstel onder de aandrijf- rollen door een leren borstel te vervangen. A-. In de praktijk is gebleken dat dit voorstel iWër- daad een verbetering betekent. In verband hiermee is voor dit idee een premie toegekend van 10, Voorstel betreffende een ondersteuning voor aan- knopers ter voorkoming van slappe kanten. Deze voorgestelde werkwijze kan, voor zover no dig, toegepast worden. Besloten werd dit voorstel met 7,50 te belonen. Voorstel om voor copsvervoer gebruik te maken van een puleks. Daar dit voorstel voor het bedrijf geen nieuw idee is omdat men hier reeds in verband met de elektrische tractie meermalen over gesproken heeft, heeft de commissie dit voorstel als zodanig 12

Het Anker | 1963 | | pagina 12