in beraad te houden en te bespreken met de bedrijfsleiding'. Een geregeld contact be treffende diverse klachten acht spreker wel wenselijk. Spreker noemt een voorbeeld van de ver warming in Boomkamp, waar ieder jaar weer moeilijkheden mee zijn. Ook de vorige week hadden mensen in de nachtploeg geen stoom op de verwarming. De Voorzitter stelt voor dat de O.R. rug gespraak houdt hoe men de samenstelling van de kleine commissies wenst, spreker wil hier graag buiten blijven. Spreker stelt voor dat ze onderling zullen regelen wie in de commissie zitting moet hebben en dan met een voorstel komen. De heer Seppenwooide merkt op, dat ver schillende dingen hier op de lange baan worden geschoven. Spreker zegt bij de heer Pavlicek geweest te zijn betreffende de stofafzuiging in Beek, die te klein is. Hier over is reeds meerdere malen gesproken maar het komt niets verder. De heer Pavlicek zegt dat dit een groot probleem is. Van de Directiekant moet hiervoor een oplossing komen. Het geval ligt n.l. als volgt Oorspronkelijk heeft het 2e systeem in Beek te veel stof. Men heeft daar toen een buis recht getrokken, waardoor het stof iets verminderde. Daarna is men de jute zonder vet op het le systeem gaan draaien waardoor men nu last van te veel stof heeft. Vermoedelijk zou dit komen omdat de zuig kracht in de Beek te klein is. Dit punt is reeds vele malen opgeworpen, doch nog steeds is hier geen oplossing voor gevonden. Volgens de heer Boonstra zou e.e.a. alleen te verbeteren zijn door een geheel nieuwe stofafzuiginstallatie in Beek. In de Boomkamp zou men echter wel over voldoende zuigcapaciteit beschikken, welke aldaar niet voldoende zou worden gebruikt. De heer Seppenwooide zegt dat de mensen het idee krijgen dat het op de lange baan wordt geschoven; het is beter dat er een kleine uitleg wordt gedaan, zodat ze het ge voel hebben dat er over gepraat wordt, al kan het nog niet direct afgehandeld worden. De heer Pavlicek zegt dat er wel over ge sproken wordt, maar dat dit niet in één keer gaat. Verder zegt de heer Seppenwooide dat wan neer de bedrijfsleiding even komt kijken, dit het gevoel geeft dat er aandacht aan wordt besteed. De Voorzitter zegt dat het antwoord nog gegeven moet worden; het zal genoteerd worden. 2c. Benoeming nieuwe secretaris. De heer Meijerink heeft zich tijdelijk be schikbaar gesteld als secretaris tot 31 de cember j.l., zodat thans een nieuwe secre taris gekozen moet worden. De heer Meijerink zegt zich liever niet weer voor deze functie beschikbaar te wil len stellen, omdat hij voor het einde van de nieuwe periode met pensioen gaat. De Voorzitter stelt voor hierover schrifte lijk te stemmen. De heren Meijerink en Waanders belasten zich met telling der stemmen. De uitslag is als volgt: J. H. Seppenwooide 7 stemmen fl Joh. Waanders 6 stemmen H. Meijerink 1 stem blanco 1 stem totaal 15 stemmen zodat dus de heer J. H. Seppenwooide als secretaris van de O.R. gekozen wordt. De Voorzitter vraagt de heer Seppenwooide of hij deze functie aanvaardt, waarop deze bevestigend antwoordt. 2d. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. De Voorzitter zegt dat er een vergadering van aandeelhouders is geweest en dat ook gesproken is over winstdeling voor ons bedrijf. Onder voorbehoud van goedkeuring van de Rijksbemiddelaars, is besloten om winst deling uit te keren en de regeling van de Metaal te volgen, waar de winstdeling ma ximaal 3% bedraagt. E.e.a. reeds te laten ingaan over 1961 en uit te keren, als er dat jaar tenminste winst is gemaakt. Verder zegt de Voorzitter een klein versl^^ te willen geven van de huidige toestand het bedrijf. Met de weverij-mensen zal nog nadere bespreking worden gevoerd. Spreker zegt dat het momenteel gelukkig weer druk is in het bedrijf. Met de weverij Geurne zullen we binnenkort weer in 3 ploegen moeten gaan werken. Hiervoor worden iedere dag plannen gemaakt, die bijna iedere dag weer veranderd moeten v/orden. Met de O.R.-leden van de Weverij zal dit nog nader besproken worden. Verder zegt spreker dat we nog erg met personeelstekort te kampen hebben en dat we op het ogenblik nog wel 100 mensen kunnen gebruiken. 8

Het Anker | 1962 | | pagina 8