De Voorzitter zegt dat dit van alle kan ten bekeken is en dat men hier nog mee bezig is. 4. Vraag van mevrouw TimmermanSlet- tenhaar betreffende het onvolledig inge vuld zijn van de loonlijsten. Deze loonlijsten kunnen niet volledig in gevuld worden i.v.m. de C.A.T. De Voorzitter zegt, dat iemand die pre cies wil weten op welke manier iets uit gerekend wordt, dat altijd aan de baas kan vragen. Weet deze zelf in een spe ciaal geval niet hoe het precies in el kaar zit, dan kan deze zich in verbin ding stellen met het loonbureau, dat hiervan nader uitleg kan geven. Vraag van mevrouw TimmermanSlet- tenhaar betreffende uitkering van zie kengeld aan militairen die op de dag dat ze hun oude werk weer hervatten ziek worden. Dit is besproken en de betreffende mi litair heeft ziekengeld ontvangen. Naar aanleiding van dit onderwerp vraagt de heer Meijerink of men de mi litairen op een of andere manier blijft binden aan het bedrijf, zodat ze na hun militaire diensttijd hier weer komen werken. De Voorzitter zegt dat dit wordt ge daan door het sturen van een Kerst pakket, het mogen behouden van de TOVA-kaart en badkaart, zolang ze in militaire dienst zijn. Ook wordt het pensioen doorbetaald over deze periode als ze na hun militaire dienst hier weer komen werken. Doen ze dit niet, dan stopt dit op de datum dat ze in mil. dienst zijn gegaan. 6. Vraag van de heer Van Putten betref fende het afgeven van een sleutel van de W.C.'s die bij de eigen afdeling be- horen. Hierover is gesproken, er is echter nog geen besluit genomen. 7. Vraag van de heer A. J. Seppenwoolde betreffende het moderniseren van de toiletten, W.C. achter de merkmachine riekt zeer kwalijk. Met het moderniseren der toiletten is men bezig. Die achter de merkmachine zullen t.z.t. ook aan de beurt komen. 2b. Bespreking algemene reserve-uren van het vakantierooster 1961/1962. De heer Meijerink meent dat in de nieuwe C.A.O. de vakantie met een halve dag is verlengd. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe C.A.O. nog niet binnen is, maar alleen het con cept. Hierin is ogenomen dat de oude ren een halve snipperdag meer hebben, ter wijl de jongeren beneden de 18 jaar 2V2 dag extra krijgen. Verder vraagt de Voorzitter wat men van plan is te doen met de 13 reserve-uren, waarvan er reeds 4 zijn vrijgegeven. De heer Meijerink zegt geen voorstel be treffende deze uren te hebben, maar wel een vraag. Spreker vraagt om de halve dag extra vast te houden en de nog resterende uren (9 uur) vrij te geven. De Voorzitter vraagt of het voorstel van de heer Meijerink aanvaard kan worden, n.l. dat de extra halve dag voorlopig nog gereserveerd blijft en de overige reserve uren (9 uur) worden vrijgegeven. De O.R. kan hiermee akkoord gaan. In de volgende vergadering zal het nieuwe concept-vakantierooster besproken worden. De heer Waanders brengt nog even naar voren dat indertijd gesproken is de reserve uren te gebruiken voor vrijdag na Hemel vaart. De heer Borkent voelt hier niet veel voor, verschillende mensen hebben de snipper uren al op en vooral voor de ploegen komt dit nadelig uit. De O.R. voelt hier niet veel voor, zodat dit voorstel wordt afgewezen. De heer Borkent komt nog even terug op de vraag van de heer Waanders in de vo rige vergadering, betreffende het instellen van een contactcommissie. De heer Waanders zegt dat zijn bedoeling is een contactcommissie tussen de O.R. en de Directie, omdat er soms wel 3 maanden tussen de vergaderingen liggen. Zijn er be paalde gevallen waar niet direct de gehele O.R. voor bij elkaar behoeft te komen, dan kan men deze in de contactcommissie be handelen. Over de Weverijen zijn er iedere keer contacten met de bedrijfsleiding, die altijd prettig verlopen. De Voorzitter zegt dat deze contacten er al zijn door de kleine commissies. De heer Waanders vind dit geen oplossing. De Voorzitter vraagt hoe men denkt deze contactcommissies samen te stellen, ze moe ten n.l. ook niet weer te groot worden. De heer Borkent stelt voor om 3 mensen uit de O.R. te nemen die contact opnemen met de Directie. De heer J. H. Seppenwoolde zegt ook dat de kleine commissies niet vlot werken. De heer Waanders stelt voor dit nog even 7

Het Anker | 1962 | | pagina 7