Wij mogen constateren dat er voor onze Ideeënbus een toenemende belangstelling bestaat. De laatste maanden ontvingen wij een be- Jioorlijk aantal voorstellen, waarvan ver schillende beloond konden worden, ingezonden ideeën zijn: 1. Voorstel tot verbetering van smering- door het aanbrengen van lekbakjes om de rollformers van de spreaders en de tandwielaandrijvingen van de spreaders. Dit bleek een goede oplossing te zijn, aangezien hier inderdaad moeilijkheden mee waren. Het voorstel werd beloond met een pre mie van f 15, 2. Voorstel betreffende het maken van een mal voor steuntjes. Hiervoor werd een beloning toegekend van f 10, 3. Voorstel tot verbetering van het slag werk aan de grote Jürgens-getouwen. Dit idee geeft blijk van een goed in zicht, doch bij het aanbrengen hiervan treden moeilijkheden op, reden waar om het voorstel niet uitgevoerd kan worden. Aanmoedigingspremie f 5, 4. Voorstel om de busjes no. 63a van de getouwen in de Weverij Geurne te ver- vangen door afstandbusjes van de oude 3/4" kettingen. Het probleem, waarvoor men met dit idee een oplossing dacht te brengen is reeds opgeheven door de machinefabriek die deze busjes nu in conische vorm uit voert. Aanmoedigingspremie f 10, 5. Voorstel om een spoelmachine te ma ken op het bandweefgetouw voor het maken van spoeltjes voor zelfkant van de band, onder het weven door te ge bruiken. Goed en bruikbaar idee. Beloning f 40,-. 6. Voorstel betreffende het voorkomen van vastlopen van de schijven en „dik doorlopen", door het plaatsen van een koperen busje op de as. Dit is een goed idee. Er zullen proeven genomen worden om vast te stellen wat de praktische resultaten hiervan zijn. Voorlopige premie f 30, 7. Voorstel om de kettingen van de klos- senplaten om te draaien nadat deze een bepaalde tijd in gebruik zijn ge weest, inplaats van deze door nieuwe te vervangen. Geen beloning toegekend omdat dit ge acht wordt te behoren tot de normale taak en opdracht van de reparateur. 8. Voorstel om door middel van het plaat sen van slivergeleiders onder de lager- tjes op de 7V2" spinmachines, te voor komen dat slivers bij de lagertjes niet meer vastlopen. Goed idee, kan echter alleen bij de zwaardere spinmachines toegepast wor den. Beloning f 25, 9. Voorstel om beschermingskap aan te brengen boven de kettingrollen van de oprolbeweging no. 35. De bezwaren van vastlopen en slijtage bij deze machines waren reeds lang be kend, waarvoor reeds geruime tijd gele den beschermingskappen bij de leveran cier van deze getouwen zijn besteld. Aanmoedigingspremie f 5, 10. Voorstel om na het bleken en witbleken van garen bij het op één na laatste spoelbad, een hoeveelheid mierenzuur toe te voegen om te voorkomen, dat het garen door de hitte bij het drogen bruin wordt. Dit idee is praktisch en goed bruikbaar. Beloning f 25, 11. Voorstel om de vloer onder de 5 meter getouwen 20 cm. te laten zakken om de bomen beter te kunnen verplaatsen. De moeilijkheden hierbij waren be kend. Het euvel zal worden opgevan gen door het takelblok en hijsbalk- constructie te wijzigen. Het ingezonden idee is te kostbaar. Aanmoedigingspremie f 5, 12. Voorstel voor het maken van een ver hoogde achterbakkant aan de spoelen- drager op de getouwen. Het euvel dat spoelen tussen de voor bak en het frame vallen is bekend. De betreffende fabrikant zal bedoelde verhoging op de spoelendrager aan brengen. Aanmoedigingspremie f 5, 5

Het Anker | 1962 | | pagina 5