Een idee voor de theemuts wintermaanden 9. Het recht op weduwenpensioen vervalt bij echtscheiding van de deelnemer en bij hertrouwen van de weduwe van de deelnemer. De Voorzitter zegt dat dit de rechten zijn die voortvloeien uit de nieuwe regeling. De verplichtingen, die hier tegenover staan zijn, dat de premie van f 1,per week, bij de nieuwe regeling 2% van het loon bedraagt. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de Directie besloten heeft om de personen, die vanwege de Stichting Pensioenfonds reeds gepensioneerd zijn, een verhoogde uitkering Nu de winteravonden weer aanbreken is er meer-tijd om zelf iets te maken voor een verjaardag of de komende feestdagen. Maak eens een leuke theemuts. Veel mate riaal is er niet voor nodig. Een lapje jute of linnen, wat wol en een stukje vilt. Een mooi kussen doet het ook altijd weer goed. Een sprekend motief in een goede kleuren combinatie kan zowel met de hand als op te doen van 5 cent per dienstjaar per week, waarvan Ter Horst Co. N.V. de kosten voor haar rekening neemt, mits het nieuwe pensioenreglement wordt aanvaard. Vervolgens wordt nog een uitvoerige toe lichting gegeven over de hoogte van de pensioenuitkeringen. Hierna wordt met algemene stemmen de voorgestelde wijziging van het pensioen reglement aangenomen. De Voorzitter deelt hierop nog mede, dat de nieuwe regeling geldt vanaf 1.1.1962 en dat de Directie besloten heeft de nog ver schuldigde premie vanaf 1.1.62 voor haar rekening te nemen. Hierna sluiting. de machine worden gemaakt. In beide gevallen is het meest gemakke lijke om eerst de voorstelling met behulp van carbonpapier over te brengen op de jute, waarvan U de theemuts of het kussen gaat maken. Als U de viltmotieven hebt uitgeknipt rijgt U ze even vast op de aangegeven plaats, waarna ze met steelsteekjes worden vast gezet; de kleinere motiefjes worden met wol geborduurd. Voor de theemuts hoeven we natuurlijk niet altijd te vervallen in het al traditio nele ronde model. Een vierkant of een driehoek model geeft een geheel ander effect. Probeert U het eens

Het Anker | 1962 | | pagina 19