Personeels- concerten O.Ph.O. De heer Waanders zegt blij te zijn met deze winstdeling en zegt de Directie hier voor hartelijk dank. De heer Harbers komt nog even terug op de mededeling dat vrouwelijke werknemers die wegens huwelijk het bedrijf hebben ver laten in 1961 en minstens een half jaar in 1961 gewerkt hebben, wel in aanmerking- komen voor de winstdeling. Spreker vraagt of degenen die korter dan een half jaar in 1961 hier gewerkt hebben, maar in totaal misschien wel 10 of 15 jaar hier in dienst zijn geweest, hiervoor nu niet in aanmerking komen. Spreker zou dit niet helemaal juist vinden indien deze regeling zo was. Evenals voorgaande jaren zal het Overijs sels Philharmonisch Orkest ook in het ko mende seizoen wederom twee series con certen komen verzorgen voor de personeels leden van de Fabrikantenkring Almelo en Omstreken. De eerste serie gaat op woens dagen 10 en 17 oktober, de tweede op woensdagen 6 en 13 februari. De oktober- concerten staan onder leiding van Jan Brussen met pianosolist, terwijl in februari Benedict Silberman het orkest komt leiden en een zangeres als soliste zal medewerken. Voor beide series zijn uitgelezen program ma's samengesteld, zodat de luisteraars wederom volledig aan hun trekken komen, zoals hieronder kunt lezen. De concerten in oktober brengen allereerst de wereld bekende ouverture van ReznicekDonna Diana, waarna de pianist en het orkest het beroemde Krönungskonzert van Mozart uitvoeren. Na de pauze gaat allereerst de galante suite uit het Coppélia-ballet van Delibes, gevolgd door Scherzo en mars uit„Liefde voor de drie Sinaasappelen", waarna als klap op de vuurpijl volgt de Rhapsody in Blue van Gershwin. De avonden worden gigan tisch afgesloten met Les Préludes van Liszt, muziek die nog steeds sterk tot de verbeelding spreekt, vanwege de prachtige melodieën, het overrompelende ritme en de gekruide harmonieën. Gezien de grote belangstelling in het vori ge seizoen, verwachten wij voor een derge- Tijdens de vergadering, besluit de Voorzit ter, dat dus ook de meisjes die in totaal 9 maanden hier gewerkt hebben, ook voor deze winstdeling 1961 in aanmerking ko men, indien zij tenminste hier wegens hu welijk zijn vertrokken en wel over die maanden, dat zij hier in 1961 vóór hun huwelijk gewerkt hebben. De heer Meijerink vraagt of het loon over 1961 genomen wordt, waarop de Voorzitter antwoordt dat het totaal bruto verdiende loon over 1961 hiervoor genomen wordt. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter deze bijeenkomst. lijk programma een nog grotere toeloop, want zelden komt het voor dat zoveel prachtige werken tezamen op één avond ten gehore worden gebracht. Kaarten voor het concert op 10 oktober kunnen worden aangevraagd tot 3 oktober 1962, voor het concert op 17 oktober tot 10 oktober 1962. Programma 10 en 17 oktober 1962 Ouverture „Donna Diana" Reznicek Pianoconcert nr. 26 in D, KV 537 (Krö nungskonzert Mozart) Balletmuziek Coppélia Delibes Scherzo en mars uit: Liefde voor de drie sinaasappelen Rhapsodie in Blue Gershwin Les Préludes Liszt Dirigent: Jan Brussen Solist: Programma 6 en 13 februari 1963: Ouverture „Anacreon" Cherubini 4 Duitse dansen Mozart Sopraanaria's Mozart Scènes pittoresques Massenet Werkje van J. Strauss GastairigentBenedict Silberman Soliste Het kringbestuur verwacht dat de grote zaal van het Cultureel Centrum, Groote straat 100 te Almelo weer geheel vol zal zijn. Evenals vorige jaren kosten alle plaatsen f 1,per persoon met inbegrip van een programmaboekje. Het bestuur van de Fabrikantenkring hoopt met het een en ander duidelijk geweest te zijn en wenst het O.Ph.O. volle zalen toe. 12

Het Anker | 1962 | | pagina 12