De heer Dommerholt is van mening dat wanneer men er geen verzekering van wil maken, men het moet laten zoals het is. De heer Kippers meent, dat wanneer de betreffende personen belastingaftrek heb ben voor kostwinnerschap, men hierover ook niet behoeft te redetwisten. De heer Waanders zegt nogmaals geen kri tiek uit te willen oefenen, maar de gedachte naar voren wil brengen of de mogelijkheid bestaat het fonds beter tot zijn recht te doen komen. De Voorzitter stelt voor eerst de commissie samen te laten komen. De heer Van Putten stelt voor om een andere commissie te benoemen, omdat deze reeds vanaf 1948 zitting heeft. De Voorzitter kan iets in dit voorstel zien en stelt voor deze commissie met 2 leden uit de O.R. uit te breiden omdat de andere leden buiten de O.R. staan. De heer Waanders vraagt waarvoor dit nodig is. De heer Meijerink vraagt wat er tegen is dat we uit de O.R. met deze commissie een bespreking hebben als we zodoende tot meer bevrediging kunnen komen. De Voorzitter zou het anders willen stel len n.l. een commissie benoemen uit de O.R. om deze zaak te bekijken. Deze com missie kan dan met de reeds bestaande commissie overleg plegen, die dan het uit voerend lichaam is. Spreker stelt daarom voor 4 mensen uit de O.R. voor deze nieuwe commissie te kiezen. De heer Meijerink zegt dat deze commis sie er hoofdzakelijk is om indien het wen selijk is, de richtlijnen van het reglement te wijzigen. De Voorzitter zegt, dat wanneer er veran deringen nodig zijn, het toch in de O.R. behandeld moet worden. Hierna worden de heren Meijerink, Sep- penwoolde, Waanders en Van Putten voor deze commissie gekozen. De heer Nijland brengt de Directie en de O.R.-leden, ook namens zijn vrouw, dank voor het cadeau en de belangstelling die zij ter gelegenheid van hun 25-jarig huwe lijksfeest mochten ontvangen. De heer Beunk heeft een klacht dat de nieuwe Schweiter-copsen geweldig stuiven, dit is zeer pijnlijk aan de ogen. De Voorzitter zegt dit te zullen noteren, waarop de heer Beunk vraagt of dit op korte termijn afgehandeld kan worden. De heer Borkent vraagt of de nieuwe leden een reglement van de O.R. kunnen ont vangen. Dit zal doorgegeven worden. Verder vraagt de heer Borkent of het mo gelijk is dat de voornaamste punten die in de O.R. behandeld zijn, direct in het be drijf bekend gemaakt kunnen worden. De mensen moeten anders wachten tot het verslag in het „Anker" komt en dit duurt meestal langere tijd. De heer Borkent heeft verder een klacht dat mensen die ziek zijn in de week dat men overalls kan bestellen, dit later niet meer kunnen doen, zodat ze weer een half jaar moeten wachten. Spreker zou graag zien, dat men na de ziekte nog een overall zou kunen bestellen. De heer Van Putten zegt dat wanneer ie mand in de afdeling ziek is in de week van dat men overalls kan bestellen, men viA iemand anders laat informeren of hij nc^F een overall wil bestellen, tegelijkertijd met het brengen van het loon of ziekengeld. Hiermee zijn nooit moeilijkheden. Afgesproken wordt dat aan de bazen for muliertjes zullen worden gegeven die men de zieken bij in het loonzakje kan doen, op deze formuliertjes staat dan wanneer men bedrijfskleding kan bestellen. De heer Dommerholt vraagt of de nieuwe tarieven in de Spinnerij goed bevallen. Spreker heeft hier niets van gehoord. De Voorzitter antwoordt dat de nieuwe ta rieven in de Spinnerij in zijn geheel wel voldoen. Wel zijn er nog verschillende moeilijkheden mee, maar over het geheel genomen voldoen ze wel. De heer Borkent zegt, dat men wel tevre den begint te worden, maar dat het lang zaam gaat. De heer Dommerholt zegt, dat de mensen in zijn afdeling niet de beschikking hebben over een goede afblazer. Deze moet altijd geleend worden, zodat men vaak op an deren moet wachten. De heer Van Putten bevestigt dit. De Voorzitter antwoordt dat dit besprokt^® zal worden. Tenslotte brengt de Voorzitter de heer Meijerink dank voor al het werk dat hij als secretaris voor de O.R. heeft verricht. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. 10

Het Anker | 1962 | | pagina 10