JUBILEA In de maanden februari en maart hebben weer een aantal werknemers hun jubilea gevierd. Hoewel deze maanden wat het aantal van deze vieringen betreft, in ver gelijking met andere maanden tamelijk rustig waren, kunnen wij tot ons genoegen de volgende personen vermelden. 50-jarig jubileum: 16-2-1962 H. v. d. Noort, Kalanderij 1-3-1962 J. Slagman, Weverij E. J. Voortman, Kalanderij 14 - 3 -1962 F. A. Pfeiffer, Weverij De heer v. d. Noort is in verschillende af delingen van de fabriek werkzaam geweest, n.l. in de Spoelerij, Spinnerij en Stokerij. De laatste tijd is hij werkzaam in de Ka landerij, waar hij het binnen vervoer ver zorg. Dit werk doet hij tot tevredenheid van zijn chefs en collega's. De heer J. Slagman heeft altijd in de We verij gewerkt, waar hij eerst als wever werkzaam was, later als touwbaas en de de laatste jaren als reparateur. Alle werk zaamheden heeft hij steeds tot ieders te vredenheid verricht. Het laatste half jaar moet hij echter he laas om gezondheidsredenen thuis blijven. Wij wensen hem dan ook van deze plaats uit een spoedig herstel toe en hopen dat hij weer binnenkort zijn werkzaamheden kan hervatten. De heer E. J. Voortman is ook als wever in de fabriek begonnen. De laatste jaren werkt hij in verband met zijn gezondheids toestand, in de Kalanderij, waar hij door zijn afwisselende werkzaamheden die hij daar doet, en die hij goed doet, in deze afdeling een bekende figuur is geworden. De heer F. A. Pfeiffer is altijd in de We verij als wever werkzaam geweest. Hij kent dus door zijn jarenlange ervaring het weversvak door en door en wordt door zijn meerderen hierom zeer gewaardeerd. Zoals bekend, behoort het bij onze firma, zulks in tegenstelling tot vele andere grote bedrijven, tot de goede oude tradi tionele gewoonte om de jubilea niet geza menlijk met de Directie eens per maand te vieren, doch precies op de dag dat de be treffende zijn jubileum viert. Zo werden ook bovengenoemden op de dag van hun jubileum, op het kantoor ont vangen, uiteraard waren de respectieve lijke echtgenotes hierbij ook tegenwoordig, zodat alles een feestelijk karakter droeg. Namens de Directie werd hen hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat ze gedurende de lange periode van 50 jaar voor het bedrijf gedaan hebben. Uit handen van één der Directeuren ont ving elk der 4 jubilarissen een gouden horloge, alsmede het gouden Anker-insigne voor 50 jaar trouwe dienst, terwijl de echt genotes een bouquet bloemen werd aange boden, waardoor zij ook in het jubileum werden betrokken. Ook hen werd dank gebracht voor de steur^k die zij al die jaren voor hun echtgenoten™ geweest zijn, waardoor deze in staat wer den gesteld hun dagelijkse arbeid op deze wijze te verrichten. Men liet zich een kopje koffie en gebak goed smaken, terwijl tijdens dit gezellig samenzijn verschillende markante gebeur tenissen uit die 50 jaar, de z.g. „goede oude tijd", nog eens weer werden opgehaald. 25-jarig jubileum: 2-2-1962 Mej. J. Dangremond, Spinnerij 15 - 2 -1962 M. Klein Legtenberg, Weverij W. v. d. Maat, Kalanderij 18 - 2 -1962 J. Scheppink, Spoelerij 22-2-1962 G. J. Kastenberg, Krasserij G. J. Nijland, Krasserij H. Vorkink, Weverij 24-3-1962 J. W. Goorman, Krasserij G. Nijland, Spoelerij De 25-jarige jubilarissen waren deze maand het best vertegenwoordigd. Hierbij vermel den wij speciaal Mej. Dangremond, omdat het nu eenmaal niet zo dikwijls voorkomt dat onze vrouwelijke werknemers 25 jaar^ aan ons bedrijf verbonden zijn. Zij werden allen persoonlijk op het kantoor ontvangen door de'Directie, die waarderende woorden tot hen richtte, waarbij zij de vele goede diensten memoreerde en zei te hopen, dat de jubilarissen nog vele jaren in goede gezondheid hun werkzaamheden in ons bedrijf zullen mogen verrichten. Zij ontvingen een enveloppe met inhoud en het zilveren „Anker-insigne"' voor 25- jarig dienstverband, voor alles dat zij ge durende deze jaren voor het bedrijf heb ben verricht. De één in de Spinnerij, de ander in de We verij, Spoelerij, Kalanderij of Krasserij, doch allen op een wijze die hen tot ere strekt. 20

Het Anker | 1962 | | pagina 20