HUISHOUDSCHOOL Woninginrichting Dit gaat een nieuwe cursus worden die drie of vier lessen zal duren. De avond is nog niet bepaald, dat hangt af van de op gaven en voorkeursdagen. Ook voor de meisjes die in ploegen wer ken kan een regeling getroffen worden dat zij kunnen deelnemen b.v. de gehele don derdag. Voor al onze jonge meisjes die met trouwplannen rondlopen is het zeer belang rijk wanneer zij over het kopen van meu bilair, vloerbedekking enz. van te voren hun licht kunnen opsteken. Het is zo be langrijk om dingen te kopen waarover men later ten volle tevreden kan zijn en die een gezellige sfeer kunnen geven in onze toekomstige woning. Geef je dus zo spoedig mogelijk aan de huishoudschool op, zodat we snel kunnen starten. Kosten: 15 ct. per avond. Handwerkcursus Op maandagavond zullen wij een hand werkcursus organiseren waar alle meisjes zowel van de dagploeg als ploegen kunnen deelnemen. Geeft U met een verjaardag aan iemand wel eens iets wat U zelf maakte U zult dan gemerkt hebben hoe veel meer waarde zo'n cadeautje heeft. Een smock jurkje voor een klein nichtje, een kleedje plus bijpassende theemuts in Perzisch ajour voor moeder. Er is van alles te fantaseren. Geef je zo spoedig mogelijk op aan de huishoudschool. Een grote vraag. De leiding van huishoudschool vraagt zich af, of alle meisjes mèt en zónder trouw plannen in staat zijn geheel hun eigen kleding te maken. Misschien is het antwoord „Ja, als ik het maar geknipt had, dan red ik mij wel". Begrijp echter wel, dat passen ook een voornaam punt is. Daarom is het zo belangrijk om van de grond af te lerenknippen, passen en naaien. Zolang je nog bij ons werkt heb je de kans, ben je later eenmaal getrouwd en je man zou niet bij onze firma werken, dan is dit alles niet meer mogelijk. Vergeet niet, hoeveel geld je kunt uitspa ren wanneer je zelf alles kunt naaien, vooral ook voor kinderen, want juist dat kleine goed is vaak erg duur. Uit een klein lapje kun je de leukste kin- der- of babykleding maken, denk maar eens aan een geruit jurkje van katoen of vyella met smock verwerkt. Ook dat kun je allemaal leren. Meisjes uit de ploegen kunnen op dinsdagmiddag en donderdagmorgen de lessen volgen. Kosten15 ct. per avond. Gehuwde dames: Ook voor onze gehuwde dames die in de fabriek werken en de echtgenote's van werknemers bestaat de knip-, pas- en naai cursus. U kunt kiezen uit maandag- of dinsdag avond. Kosten hieraan verbonden zijn 25 ct. per avond. Mochten uit beide bovenstaande groepen dames zijn die alléén een knipcursus willen volgen, dan is dit eveneens mogelijk. U kunt zich hiervoor opgeven bij mej. v. d. Gaast. Wij gaan aan de hand daarvan een avond vaststellen. Kook- en bakcursus Deze keer geven wij geen Paasrecept, maar wel een antwoord op een veel voorkomen de vraag, „hoe komt het dat een cake dik wijls inzakt Dit kan verschillende oorzaken hebben. 1. Tocht, dat is iets waar een cake die in de wonderpan of oven is niet tegen kan. Wees dus altijd zeer voorzichtig met kijken in hoeverre de cake gaar is. 2. Laat de cake eerst in de oven wat af koelen voor U deze eruit haalt en be dwing nog Uw nieuwsgierigheid naar het resultaat. 3. Wanneer de eieren ongesplitst aan het deeg worden toegevoegd, dan is het de zaak de eieren stuk voor stuk goed te roeren, liefst met een houten beslaag lepel met een gat erin. 4. Splijt U de eieren in dooier en eiwit, dan moet het eiwit zeer stijf geklopt worden, zodat U de kom met het stijf- geslagen eiwit kunt omkeren zonder dat er iets uitvalt. Daarna wordt dit er zeer luchtig en zo kort mogelijk door heen geschept. 5. Te veel bakpoeder geeft goede kans op inzakken. 6. Een te volle bakvorm eveneens. U mag bij de cake de vorm voor twee-derde (2/3) deel vullen, nooit meer. Met al deze wijze raadgevingen wensen wij U veel succes toe bij het bakken van Uw Paascake of tulband en Prettige Paas dagen. 14

Het Anker | 1962 | | pagina 14