Onze Tweede Dansavond in dit afgelopen winterseizoen was opnieuw een prettige belevenis voor de jeugd. Het was geheel ongedwongen gezellig en er waren veel dansparen waar we met plezier naar keken. Want mogen de moderne Zuid-Amerikaanse dansen wat het rhytme aangaat altijd ple zierig zijn om te dansen en naar te kijken, een mooie tango met zorg gedanst blijft beslist de moeite waard, vooral op een grote dansvloer waar men de ruimte heeft. Wat ons verder opviel was, dat de meeste meisjes voor deze gelegenheid een gezellig jurkje aangetrokken hadden. Wanneer daarnaast echter een jongeman danst in een shirt zonder das of in een leren jacket, dan ontneemt dit alles aan de sfeer. Laten de meisjes meer en meer zich leuk kleden voor zo'n gelegenheid, dan volgt de danspartner vanzelf wel. Het was een huiselijk feest; geen officiële balleider en geen cabaret, wel de band die zich niet onbetuigd liet met gevarieerd te laten dansen met niet te lange tussen pozen. Geen verdere „betaalde" figuren om de gezelligheid te verhogen. Wel is het prettig wanneer er eigen mensen zijn die een steentje bij willen dragen tot verhoging der feestvreugde, zo maar spon taan, omdat er voor onze eigen jonge men sen met hun introducé's deze avond gratis wordt georganiseerd en omdat men dan begrijpt dat het prettig is om mee te mo gen helpen om de collega's een aangename avond te bezorgen. Met deze belangeloze hulp zal het zeker mogelijk zijn om volgend jaar in de winter maanden iets dergelijks te organiseren. In dit vlak bezien kunnen wij er dan alle maal plezier aan hebben.

Het Anker | 1962 | | pagina 12