De heer Seppenwoolde zegt dat de klachten anders wel legio zijn. Wevers, die b.v. jaren geweven hebben, verdienen minder dan iemand die uit de breeddoek tijdelijk naar hun weverij over geplaatst worden op gemiddeld loon. De heer Ligtenberg vraagt zich af waarom deze mensen hun klachten niet op het kan toor indienen, dit is voor beide partijen het prettigst. De heer Waanders zegt dat deze problemen reeds besproken zijn, maar dat de oplossing niet zo eenvoudig is. Wat betreft het aantrekken van arbeids krachten, merkt de heer Waanders op, dat in alle bedrijven veel verloop is. Dit is niet tegen te houden. Ter Horst Co. N.V. ligt hier nogal gunstig t.o.v. b.v. Ten Cate. De heer Waanders vraagt wat de oorzaak is dat jongeren hier niet willen komen werken. We moeten proberen dit op te lossen. De Voorzitter antwoordt dat dit op het ogenblik in studie is. De heer H. J. Vlogtman gaat zich hier hele maal mee bemoeien, terwijl de heer Ligten berg ook verschillende problemen behan delt. Aan de jeugd zal meer aandacht besteed worden, waarvoor besprekingen met de jeugd gevoerd zijn door de heer Vlogtman. De heer Pavlicek heeft hierin de leiding, die toelicht dat van het standpunt is uitge gaan iets voor de jeugd te moeten doen. Men is van plan leiding te geven aan jeug digen van 14-18 jaar, waarmee reeds con tact wordt opgenomen. Verder is men begonnen met wekelijkse sportavonden in het Parkgebouw. Er is nu twee keer zo'n avond geweest, waarbij er de eerste week 54 aanwezig waren en de tweede week 37, waaruit men kan conclu deren dat hiervoor inderdaad wel animo is. Ook staat men dan veel dichter bij de jeugd, waardoor men hoopt een betere verstand houding te krijgen. De Voorzitter zegt verder dat men van plan is een vormingscursus samen te stel len, waarmee men in een vergevorderd stadium is. De heer Pavlicek zegt dat het plan is om voor de 14- en 15-jarigen dit op een middag te doen, onder leiding van de heer Vlogt man en een onderwijzer. Maar hiervoor moeten eerst contacten gelegd worden, waarna men met de vorming kan beginnen. De heer Meijerink is van mening dat men wel de goede kant uitgaat. Ook is de heer Ligtenberg begonnen met het opnemen van contacten met de ouders van 12-jarigen en deze opmerkzaam te ma ken op het bestaan en de mogelijkheden van de Textielschool in Nijverdal. De heer Waanders is blij te horen dat er een aanvang gemaakt is met dit probleem. Verder zegt de Voorzitter dat wanneer men voorstellen betreffende één en ander heeft, men beter niet kan wachten tot er een Ondernemingsraadvergadering is, maar deze direct door te geven aan de betreffende personen. De heer Waanders vindt dit wel bezwaar lijk en stelt voor hiervoor een commissie te benoemen uit de O.R., zodat deze com missie dan besprekingen kan voeren met de leiding. De Voorzitter stelt voor een contactcom missie uit de O.R. te benoemen voor dezei besprekingen. De heer Waanders merkt op, dat het be drijf te Holten er maar zo'n beetje bij aan hangt en dat men hier weinig hoort. Spre ker vraagt of er niet een vertegenwoordi ger uit Holten zitting kan hebben in de Ö.R., zodat men toch onderling enig con tact heeft en van de diverse voorvallen op de hoogte komt. De Voorzitter zegt dat indertijd wel bespro ken is om ook mensen uit Holten zitting te doen hebben in de O.R., maar achteraf is gebleken dat vele problemen daar heel anders liggen dan hier, waarna men naar een andere oplossing' heeft gezocht. Deze is ook gevonden en wel zo, dat elke ploeg één persoon heeft aangewezen die zijn eigen ploeg vertegenwoordigt Zijn er moeilijkheden of andere punten van bespreking, dan nemen deze personen contact op met de leiding. c. Voorstel tot wijziging artikel 7 sub 1 van het reglement Ondernemingsraad Ter Horst Co. N.V. Aangezien de gehele O.R. akkoord kan gaan met de voorgestelde wijzigingen, worden deze, onder voorbehoud van de goedkeuring van de Vakraad aangenomen. d. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. De Voorzitter zegt, dat de heer Thomassen enkele mededelingen betreffende de loon- betalingen i.v.m. de Kerstdagen enz. heeft te doen. De heer Thomassen neemt het woord en geeft een schema op hoe de lonen uitbetaald zullen kunnen worden. 6

Het Anker | 1962 | | pagina 6