Ondernemingsraadsvergadering gehouden op woensdag 6 december 1961, 's morgens 10.30 |Uur in de grote vergaderzaal van het kantoor. Aanwezig de heren: H. Jordaan, A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, E Dommer- holt, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, J. Bruins, M. Meijerink, J. Waan- ders, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppen woolde, H. van Pijkeren, G. Weijers, mevr. Timmerman-Slettenhaar en de heren Pa- vlicek en Ligtenberg. De heer J. Harbers was wegens ziekte ver hinderd deze vergadering bij te wonen. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergadering en heet allen welkom. a. Notulen d.d. 13.10.'61 Deze worden onder dank aan de secretaris goedgekeurd. De heer Pavlicek beantwoordt vervolgens de vragen die in de vergadering d.d. 13-10- '61 werden gesteld. Vraag van de heer Seppenwoolde, of de vloeren van de ene lift naar de andere op de 2e en 3e verdieping bij de merkmachine en boven niet verbeterd kunnen worden. Hier zijn n.l. nog steeds oude vloeren met een teerlaag, waarin de wagens wegzakken als ze er lange tijd op blijven staan. Deze vraag was onvolledig gesteld. Het betreft hier op de 2e zolder inderdaad de verbinding tussen beide liften, welke vloer echter van houtgraniet is, waarin gaten voorkomen. Herstelling stond reeds op het programma. De gehele 3e zolder is echter van een as- faltlaag voorzien. Onderzocht zal worden of deze gemakkelijk te verwijderen is wat ge zien de zachtheid betwijfeld moet worden. De heer Seppenwoolde zegt persoonlijk met de heer Bouma hierover te hebben gespro ken, die zei dat dit wel kostbaar zou zijn. Spreker vraagt zich echter af, of het niet kostbaar is als b.v. 6 personen een wagen los moeten maken. Op de vraag van de heer Dommerholt, be treffende de vloeren in het stofhok, wordt geantwoord, dat dit reeds op het program ma stond. De heer Dommerholt zegt met de heer Bouma gesproken te hebben, die toezegde dat het in orde zou komen. Vraag van de heer Bruins, betreffende de vloeren in de Ververij. Eerste gedeelte van de vraag betreft niet de Ververij, doch de Apprêteerderij. Ook hier bevindt zich rondom de apprê- teermachine een asfaltbedekking op de vloer. Verwijdering ontmoet dezelfde be zwaren als de vloeren van de 3e zolder. Daar het hier om een 30 a 40 m2 gaat, zal de uitvoering iets minder kostbaar worden. Ook hier zal onderzocht worden of verwij-^^ dering van de bestaande vloer zonder al te^^ veel moeite mogelijk is. Wat het 2e gedeelte van de vraag betreft (vloer in de Ververij bij nieuw garenverf- apparaat), kan toegezegd worden, dat hier verbetering zal worden aangebracht. Naar aanleiding van deze antwoorden zijn er geen vragen meer over deze onderwerpen. b. Overzicht 1961 door de Voorzitter. Zoals de meesten van ons wel hebben be grepen, is het jaar 1961 voor Ter Horst Co. N.V. een moeilijk jaar geweest. De vroege juli jute-oogst is zeer krap ge weest en door de grote schaarste van de jute is de prijs van de grondstoffen zeer hoog gestegen. Gelukkig kwam er in het laatste kwartaal van 1961 weer een opleving. De prijzen van de gevraagde artikelen zijn echter niet bij zonder geweest en dit komt vooral door de grote concurrentie, daar iedereen om orders zat te schreeuwen. Ter Horst Co. heeft gelukkig een zeer goede naam en vooral in Amerika hebbel^ wij een pré, maar ons doek mag geen ce^B meer kosten, dan het doek dat een ander genegen is te verkopen. In de loop van het le kwartaal 1962 hopen wij de vijf-meter-getouwen in het bedrijf te kunnen zetten; het gebouw hiervoor is gedurende dit jaar bijna klaar gekomen. De linoleumweverij heeft dit jaar weer volop kunnen doorlopen en dat is vooral te danken aan de medewerking die wij de afgelopen jaren van de O.R. en de betref fende arbeiders hebben gehad. Met de gewone Weverij is het minder roos kleurig geweest. Maar ook hierin is het laatste kwartaal een belangrijke verbete ring ontstaan. Vooral zakken worden de 4

Het Anker | 1962 | | pagina 4