N ieu wjaarsrede van de heer A. H. ter Horst In zijn Nieuwjaarsrede gaf de heer A. H. ter Horst allereerst een terugblik over het afgelopen jaar 1961 Het oude jaar is niet gemakkelijk geweest, zei spreker en verschillende omstandigheden hebben hierbij een rol gespeeld. Door een teruggang van de conjunctuur in de Verenigde Staten bleef de vraag uit naar het zgn. breeddoek, een van de artikelen waarop wij ons hadden toegelegd. Dit had tot gevolg dat de betreffende weefgetouwen voor een groot deel zelfs tijde lijk bijna geheel stil kwamen staan. Doordat we in verband hiermede op andere artikelen moesten omschakelen, bracht dit ook moeilijkheden met zich mee voor de Spinnerij. Daarbij kwam nog het feit dat door een misoogst in Pakistan de noteringen van de grondstoffen tot een zeer hoog peil opliepen, terwijl de prijzen van de eindprodukten deze stijging maar zeer ten dele volgden. Het was dus een moeilijk jaar, niet alleen commercieel gezien, maar ook organisatorisch, en er moesten hoge eisen worden gesteld zowel aan het leidinggevende personeel als aan onze arbeiders in verband met omschake lingen en overplaatsingen. Meneer Auke dankte allen die hier mee te maken hebben gehad voor de voortreffelijke wijze waarop zij zich hadden aangepast. Naast al deze moeilijkheden deed zich en doet zich nog steeds het veel grotere probleem voor van de arbeidsvoorziening, zowel quantitatief als qualitatief. Niets is schadelijker voor een bedrijf, aldus spreker, dan onder bezetting en stilstand van machines en het is ons allemaal van groot belang dat het arbeiderstekort zo spoedig mogelijk wordt opgeheven. In dit verband wees de heer Ter Horst op de mogelijkheden die nog voor ons bedrijf zullen komen naarmate de Euromarkt verder verwezenlijkt zal worden. Ons bedrijf is gelukkig zeer gezond en zal zeker van deze nieuwe mogelijkheden weten te profiteren. Gelukkig bracht eind 1961 verbetering in de situatie. De grondstoffen- prijzen zijn weer enigszins normaal geworden en de vraag naar jute- produkten is stijgende. Ook de breeddoekweverij begint weer op gang te komen en al met al kunnen we het jaar 1962 met optimisme tegemoet treden. Tenslotte wijdde meneer Auke nog enige woorden aan de verdere uitbrei ding, vernieuwing en perfectionering van verschillende afdelingen, waar onder de breeddoekweverij, de papierspinnerij en de spoelerij. Tenslotte bracht spreker dank aan alle werknemers en werkneemsters voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor het bedrijf hebben gedaan, en namens de Directie wenste hij hen en hun gezinsleden veel geluk en voorspoed in 1962 toe. 3

Het Anker | 1962 | | pagina 3