Vormingscursus voor bedrijfsjeugd van 14 en 15 jaar Kankerbestrijding PUZZELRUBRIEK Op vrijdag 2 februari was het dan zover, dat wij onze eerste jeugdmiddag konden houden. Dat deze vrijdagmiddag nuttig besteed wordt, zal iedereen die van het programma kennis neemt duidelijk worden. Van 1.30 uur tot 3.15 uur krijgen de jon gens „Sport en Spel" in de weer in ere her stelde sportzaal op de derde verdieping in „Beek". Daarna is er een kwartier pauze, zodat de jongens weer op hun verhaal kunnen komen. Van 3.30 uur tot 5.30 uur krijgen de jon gens verder een cursus in Algemene Ont wikkeling. Deze cursus wordt gegeven door de heer De Lange, leraar Wiskunde en Fysica aan de plaatselijke U.L.O.-school. De bedoeling is om van deze laatste twee uur in de toekomst een half uur te beste den voor het geven van fabrieksonderwijs. Dit houdt in, dat de jongens op de hoogte zullen worden gebracht met algemene on derwerpen zoals: Wat is de ziekte- en on gevallenwet, wat is een tarief en hoe wordt de loonbelasting berekend enz. enz. In ieder geval goed bestede middagen, waarvan de jongens in hun verdere leven veel plezier kunnen hebben. Van de Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilheïminafonds voor de Kankerbestrijding, ontvingen wij het volgende schrijven: Aan het Fabriekspersoneel Ter Horst Co. N.V., Boomkamp 31, Rijssen, t.a.v. de heer M. Meijerink. Geachte Dames en Heren, Het is ons een behoefte U zeer hartelijk dank te zeggen voor de prachtige gift van f 552,50, welke wij mochten ontvangen tot versterking van de middelen, zo dringend nodig voor een verantwoorde kankerbestrij ding in Nederland. Het helpt bovendien te weten, dat er zo- velen zijn, die zich willen inspannen voor een gezamenlijk doel, de voorkoming en leniging van veel pijn en verdriet. Met vriendelijke groeten verblijven wij, Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding, w.g. W. F. Ridder van Rappard, directeur. De vorige puzzel is een groot succes ge weest; niet minder dan 65 oplossingen werden ontvangen, waarvan vrijwel alle juist bleken. Dit ondanks het feit dat het zetduiveltje ons bij enkele namen parten had gespeeld. Het blijkt wel dat de aard rijkskundige puzzels de meeste belangstel- Iling hebben en we zullen dan ook zeker |iog eens een andere variatie op dit thema plaatsen. Na loting werden de prijzen toegekend aan: 1. M. Kreijkes, Weverij Boomkamp. 2. G. Kreijkes, gepensioneerd, Steege 16. 3. G. Bannink-Van Zon, Ligterbergerweg 4. 4. G. Smit, Centrale Werkplaats. 5. W. Baan, loonnr. 3876, Spinnerij Beek. De gelukkige prijswinnaars kunnen hun prijs afhalen bij de afdeling Personeelszaken. En nu de nieuwe puzzel; weer een iets an ders hieronder ziet U 20 woorden, waar van voor- en achterstuk, gescheiden door een streepje, niet bij elkaar horen. De be doeling is de goede samenstellingen te vin den. Het lijkt makkelijk, doch er schuilen enkele adders onder het gras, dus opgepast, water wachter gas brand wagen steen bad jager onder wiel schoor staat vulpen koning- snel boom veld trein zondags regen fiets goed hoofd zand mei stel winter houder slijp kers ijl kleding bos inkt spoor school water bode kleuter bel Er worden weer 5 prijzen uitgeloofd. Veel succes 11

Het Anker | 1962 | | pagina 11