het we^lc Aftrek van belasting Wanneer men als werknemer in dienst treedt, is één van de formaliteiten dat U een werknemersverklaring tekent en daar bij een geel formulier ontvangt aangaande aanwijzing van de loonbelasting waar „be waren" op staat. Misschien bewaart U dit heel goed, maar het lezen ervan blijft waar schijnlijk achterwege, maar dit kan toch wel waardevol zijn. Daarom blijven wij U nog eens attent maken op dit formulier en U vertellen wanneer U kunt aanvragen om aftrek van belasting te verkrijgen. Buitengewone lasten waarvoor U aftrek kunt krijgen, zijn lasten die o.a. verband houden met ziekte, ongevallen, sterfgeval, patiënten vervoer per auto, invaliditeit, on derhoudskosten, enz. Dit geldt niet alleen voor de werknemer zelf, maar ook wan neer hij extra kosten moet maken voor vrouw en kinderen, ouders, schoonouders, grootouders, broers, zusters, schoonzoons, schoondochters en kleinkinderen. Ook inbegrepen bij deze buitengewone las ten zijn de ziekenfondspremies; niet alleen Uw eigen aandeel maar ook dat wat Uw werkgever voor U verschuldigd is. Ook premies voor een ziektekostenver zekering worden meegerekend. Voor dit ailes kunt U aftrek van belasting aanvra gen, mits alle lasten bij elkaar 6% of meer van Uw inkomen bedragen. Heeft U dus een loon en verder geen inkomen van f 90,bruto per week, dan moeten de onkosten meer dan f 5,40 per week bedragen. Wanneer U kinderaftrek hebt, dan mag U voor ieder kind een 1h% extra aftrekken. Heeft U b.v. 4 kinderen, dan mag U dus 4 x een half procent aftrekken is 6%2% 4%. Dus dan moeten Uw onkosten meer dan f 3,60 per week bedragen. Wij noemen U een paar voorbeelden: 1. U ligt in 't ziekenhuis en Uw vrouw komt U iedere dag bezoeken. Dan heeft U buitengewone lasten aan bus- of treinkosten, fruit, enz. 2. Uw vrouw is ziek en er is hulp in de huishouding, waarvoor U wanneer U een gezinsverzorgster van ons hebt na 22 dagen gaat bijbetalen. Deze kos ten vallen naast fruit, versterkende middelen of dieetvoeding onder buiten gewone lasten. 3. U heeft een kind dat naar een kinder tehuis moet voor b.v. 6 weken. Meestal worden de verpleegkosten door allerlei instanties betaald, soms een deel, in dat geval kunt U het resterende wat U zelf te betalen hebt, onder de buiten gewone lasten rekenen evenals de reis kosten, fruit, extra kleding, enz. 4. U heeft ouders of bovengenoemde an dere familieleden die financieel door U gesteund worden. Wanneer dit een we kelijkse of maandelijkse bijdrage is, ook dan kunt U dit rangschikken onder buitengewone lasten. U heeft echter Uw aanvrage in te dienen wanneer de kosten gaan beginnen. U kunt dan Uw uitgaven schatten en er komt iemand van de belasting om poolshoogte te nemen. Op kantoor kunt U bij de loon administratie een formulier halen en mocht een en ander U nog niet duidelijk zijn, dan kunt U daar alle gewenste inlichtingen ontvangen. Bewaar dit Anker goed, maar stop het niet zo ver weg, dat het naast het gele formu lier van de loonbelasting komt te liggen, ver weg in de la. Dit Anker is geld waard. 10

Het Anker | 1962 | | pagina 10