Wij verder richting Rijssen en precies te genover de Keizer stond rechts van de weg het bordje met het juiste opschrift en goed gespeld „HEIDEZICHT". Daar waren wij door het oog van de naald gekropen, bijna 25 straf punten erbij. Wij voelden ons toen echt een beetje trots en net als de beide controleurs bij ,,'n Kiekert" gnuifden wij toen wij zagen, dat velen er in tippelden en het onderscheid tussen de G en de C niet zagen. Een mooie rit door de „Schrapert" met rechts de slootfoto, bracht ons weer in de buurt van ons oude Riessen en weldra wa ren wij op de autoweg. Prachtig die beide foto's in de buurt van het heideveldje aan kde autoweg. Het zandweggetje tussen de mei rechts en de „90 K.M." onder je voe ten. Listig gedaan hoor Splitsing links gaf geen moeite, althans niet voor ons, toen de helling af op zoek naar het bordje „STEENFABRIEK". Het stond tussen aan halingstekens, dus moest ergens een bordje staan. En jawel, hoor, juist op de kruising van het fietspad naar de Friesenberg en de autoweg hing het bordje in de boom. Wij linksaf, de kaart afgegeven bij de contro leurs, een handtekening enhet aan vullend routebriefje. Dat was in onze ogen fout. Een briefje met een routewijziging was een veeg teken. Meestal ben je dan fout en moet je door middel van dat brief je teruggebracht worden op het goede spoor. Gelukkig had één onzer zijn kaart nog niet laten aftekenen en wij vlug terug richting hotel Rijsserberg tot aan de Mar- keloseweg, doch nergens een andere aan duiding te vinden, die er op wees, dat wij bij de controle verkeerd waren geweest- Dus vlug terug, dwars over het witte voet balveldje, naar de controle op het fietspad naar de Friesenberg, alwaar wij onze zesde kaart maar in vertrouwen lieten afstem- fcpelen. Achteraf bleek de controle goed te "zijn. De route bracht ons toen door het Schwarzwald naar de Enterweg. Eerst on derweg nog vlug een foto genomen aan de A." H. ter Horstlaan en op zoek naar „13 witte paaltjes" Weer die beruchte aanhalingstekens. Zelfbewust de dertien stenen paaltjes voor de Opbroeksweg voor- bijgefietst. Ons lekker niet laten misleiden door de „8 5 witte paaltjes" op het bordje in het bos van het dagsanatorium en U zult kunnen begrijpen hoe opgelucht we waren, toen aan de weg naar Schouten het goede bordje „13 witte paaltjes" stond. Wij erin, op weg naar het eindpunt. He laaswe waren een „eigen weg" ingere den en dus kregen wij wederom 25 straf- punten op de laatste controle aan de Oos terhofweg. Waren we nu maar het groene weggetje ingegaan en dan naar het Park Maar dat is nakaarten, we hadden maar beter moeten uitkijken. Vermoeid maar voldaan, na een enerveren de tocht, hebben wij nog een poosje na zitten praten onder de waranda van het Parkgebouw, genietende van een heerlijk glas limonade, aangeboden door het bedrijf, met elkaar de ervaringen besprekend. Me nige teleurstelling van vele deelnemers, een De familie Webbink vertrouwt het niet I gevoel van trots van hen, die het „toeval lig" wel goed hadden gedaan. Onvergetelijk was de rit, nogmaals alle lof aan hen, die er druk mee zijn geweest en tot slot tot ziens in augustus Wij zullen trachten de huidige winnaar van de wisselbeker naar de kroon te steken Een fietsend gezin. mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiim 5

Het Anker | 1961 | | pagina 5