ook begrijpen, waarom de controleurs, die geen woord met ons wilden wisselen, zo heerlijk gnuifden, toen wij wegreden Wat zullen zij een binnenpret hebben gehad om ons en de vele anderen, die de onvergeef lijke fout hebben gemaakt Het mooiste was, dat wij op dat moment ook nog blij waren met ons stempel, later in het Park hoorden wij pas, dat wij verkeerd waren geweest. Verder ging het richting Holten, zonder moeilijkheden althans in onze ogen, naar een volgende controle. Die rit dwars door de Holterberg kostte ons vele zweetdrup pels en het was voor ons dan ook een ver ademing toen wij in de verte de heer Ste- geman uit Holten zagen staan, die alle deelnemers een heerlijk flesje limonade ter hand stelde. In onze haast hadden wij daar ter plaatse nog bijna 2 foto's gemist. Zeer handig hadden de organisatoren juist een paar meter voor de controle 2 foto's inge last. Je zou in de haast om limonade te drinken de foto's bijna over het hoofd hebben gezien. Wij hebben zelfs meege maakt, dat enige deelnemers de foto van het denneboompje wel gezien hebben en de dikke steen langs het fietspad misten, ofschoon ze er boven op stonden om de foto van de den met het loofhout goed te kunnen controleren. Eerst even oriënteren Toen de berg af richting Holten, over de overweg links en tweede weg rechts. Alles even gemakkelijk tot aan de gebroeders Vos, die onze kaart weer van een hand tekening voorzagen. Gemakkelijk Ja, dat meenden we. Maar helaas.... We hadden de doodlopende weg bij het abattoir over het hoofd gezien. Wederom werd een 25-tal strafpunten aan ons aller zondenregister toegevoegd Doch bij deze blunders zou het niet blij ven. Bekendheid ter plaatse speelde ons bijna parten. Onze jongens wisten al direct, dat „HEIDEZICHT" de naam was van het pension juist tegenover de autoweg. Wij rechtsaf richting spoorlijn RijssenHolten. Doch zie, voor de spoorlijn kwam geen splitsing, alhoewel deze wel stond aangj^k geven op de routebeschrijving. Daardod^ werd onze argwaan gewekt en hebben wij vlak voor de controle maar vlug rechts- omkeerd gemaakt, terug naar bordje „HEI DEZICHT". Wie schetst onze grote ver bazing en verwondering en tegelijkertijd bewondering voor de organisatoren toen wij bij nadere beschouwing van bovenge noemd bordje de naam ais volgt zagen ge speld „HEIDEZIGH T". In plaats van met C H stond het met G H geschreven. De controle die iedereen fout had, behalve een zekere heer P.

Het Anker | 1961 | | pagina 4