ONZE PUZZELTOCHT VAN 10 JUNI 1961 De waarderende woorden door de heer Ligtenberg uitge sproken, tijdens de prijsuitreiking, aan het adres van de gebroeders Kreijkes, die tezamen de tocht hadden uit gezet, ontlokten aan de aanwezigen een hartelijk applaus en waarlijk, wie had kunnen denken, dat deze tocht zo jperfect in elkaar zat, wie had durven vermoeden, dat wij ijr allemaal „lekker in zouden tippelen"? Ook dus in ons „ANKER" een woord van lof voor de organisatoren en medewerkers en vanzelfsprekend ook dank aan de Direc tie, die dit evenement financieel mogelijk heeft gemaakt. Begunstigd door buitengewoon mooi, zonnig, windstil weer, hebben wij met elkaar Rijssens omgeving verkend, tot in de finesses alle denneboompjes bekeken, gezocht naar dikke stenen, sloten met paaltjes of andere ken tekenen, zoals deze waren aangegeven op de routebe schrijving. Vol goede moed waren wij gestart, de gehele familie, met z'n zessen. Zes paar wakkere ogen hielpen mee om de aangegeven punten te vinden en om toch vooral te zorgen met een goed resultaat terug te komen in het Park. Wij moeten eerlijk zeggen, dat de route tot en met de spoorwegovergang op de Molendijk erg gemak kelijk was en misschien juist daardoor was onze aan dacht wat verslapt en misten wij de eerste HD-Gaspaal voor de Maatgraven. Geluk kig kwam 500 meter verder echter voor ons de eerste HD-Gaspaal en vol vertrou wen verder gekard, vonden v/ij net om de bocht de eer ste controle, die wij heel vlug onze routekaart ter af stempeling aanboden, in het volste vertrouwen goed ge handeld te hebben. Maar helaas Wij vonden de twee de HD-Gaspaal niet meer en met een fop-stempel op onze kaarten en een briefje van de beide controleurs kwa men we weer op de goede route. Velen onder U, lezers van dit artikeltje en deelne mers aan de puzzeltocht, zul len zich deze situatie kun nen herinneren en wij troos ten ons dus maar met de ge dachte niet alleen „fout" te zijn geweest. Verder ging de tocht richting Ligtenberger- dijk en precies bij ,,'n Kie- kert" op de splitsing stond de gele vlag no. 2. Oh, on vergeeflijk dom zijn wij daar alle zes geweest. Zonder meer lieten wij onze kaarten af stempelen bij een linksstaan- de controlepost. Wij wisten maar al te goed uit de ons ter hand gestelde voorschrif ten, die wij een paar dagen van tevoren al hadden kun nen bestuderen, dat contro les alleen rechts van de weg geldig waren. Nu kunnen wij 3

Het Anker | 1961 | | pagina 3