EXCURSIETOCHT !NTRODUCT!ERE!S naar HATTEM Enige tijd geleden hebben twee van onze jonge wevers, die de avondcursus van de Textielvakschool te Nijverdal bezoeken, deelgenomen aan twee excursies. Wij plaat sen hieronder de beide opstellen die zij hierover hebben ingezonden. Het betreft een tocht naar Hattem waar de jongelui drie dagen hebben doorgebracht en een ex cursie naar enige Belgische bedrijven. Maandagmorgen 5 juni bij stralend weer begon onze driedaagse excursietocht naar Hattem. We zijn om ongeveer 8 uur uit Nij verdal vertrokken en kwamen pl.m. 10 uur bij ons jeugdhuis aan. Nadat we alles had den uitgepakt en de bedden hadden opge maakt, zijn we begonnen met de training voor de voetbalwedstrijd tegen een club uit Hattem. Om 12.30 uur nuttigden we met smaak onze broodmaaltijd. Hierna volgde een uiteen zetting van de excursie naar de A.K.U.- fabrieken; de middag kon naar eigen keus worden doorgebracht met zwemmen, voet ballen en degelijke. Na het avondeten moesten we ons gereed maken voor de voetbalwedstrijd, tegen een club uit Hattem. In de pauze werd ons nog een consumptie aangeboden door deze voetbalvereniging. De wedstrijd werd van beide zijden zeer sportief gespeeld, des ondanks moesten we het veld verlaten met een 140 achterstand. Na de wedstrijd werd er aan beide ploegen, door onze leiders, een consumptie aange boden. Hierna zijn we teruggegaan naar ons kamp, waar de verdere plannen van deze avond werden besproken, het hoogtepunt was een z.g. douanespel; we werden in twee groe pen gesplitst, namelijk de douane en de smokkelaars. Hierna werd de douane naar het bos geleid om zich daar op te stellen in een strook bos van ongeveer 200 meter breed. Daarna werden de smokkelaars naar het begin van het bos gebracht en die moesten proberen de smokkelwaar naar de andere kant van het bos te smokkelen, hetgeen niet meeviel daar er zeer veel dode takken in het bos lagen, wat een belemme ring was voor de smokkelaars en een meevaller voor de douane. De eerste groep smokkelaars werd dan ook bijna allemaal door de douane gepakt. De tweede groep ging met meer tact te werk, deze vormden een groep en braken allen tegelijk in looppas door de douane heen. Deze groep is hierdoor tweemaal als over winnaar uit de strijd gekomen. Na deze uitermate geslaagde dag, werd er door velen al gauw het bed opgezocht. De tweede dag zijn we per bus naar een deel van het A.K.U.-concern gereisd. Voorj^ de excursie begon werd ons door het A.K.U.-^P concern een consumptie aangeboden, waar na een uiteenzetting van het fabrikage- proces werd gegeven. Hierna werden we rondgeleid door de fa briek; we zagen hoe de cellulosevellen werden verwerkt tot rayongaren. Aan het eind van de rondleiding werd ons weer een consumptie aangeboden en kre gen we gelegenheid tot het stellen van vragen over hetgeen we gezien en gehoord hadden. Na het bezichtigen van het A.K.U.-concern hebben we het Openluchtmuseum te Arn hem bezocht, waar we bijna de gehele middag hebben doorgebracht. We waren om pl.m. 6 uur weer terug in het Jeugdhuis, 's Avonds moesten we binnen zitten, daar het regende. Desondanks hebben we ons uitermate goed vermaakt met allerlei spel letjes, die georganiseerd werden door de lei ders. Hef is dan ook een goed geslaagde avond geworden. De volgende morgen konden we naar eigen keuze doorbrengen. Om één uur moesten we terug zijn voor de warme maaltijd. Hierna was het tassen inpakken, dekens^^ kloppen, slaapzaal aanvegen en dergelijke. Om pl.m. twee uur zijn we uit het jeugd huis vertrokken en we waren om onge veer vier uur weer terug in Nijverdal. Dit was dan ook het einde van onze drie- dagse excursietocht. Wij willen hiermee de heren De Jong, Blink, Bolink en Boeve namens de gehele groep hartelijk dankzeggen voor de sympa thieke leiding, die wij van hen hebben ontvangen. We richten hierbij ook een woord van dank tot de Directie van Ter Horst Co., die het mogelijk heeft gemaakt, dat we een drietal prettige dagen hebben beleefd. 18

Het Anker | 1961 | | pagina 18