Vergadering 19 Mei 1961 tie gebleken is, dat er tussen de verschil lende aannemers nog' een verschil is van f 7,per week in loon voor dezelfde werk zaamheden. De heer A. J. Seppenwoolde heeft een klacht van 3 mensen van de pers (Witten, Averesch en Tijhof) die in een bepaalde week f 4,te weinig kregen uitbetaald. Dit werd niet dezelfde week erbij betaald, maar pas de week daarop. De Voorzitter zal dit opnemen. Mej. Slettenhaar heeft een klacht over het slechte garen en vraagt of hier niets aan te doen is. De heer Van Putten bevestigt dit en zegt •it dit het 7 lbs Tossa is, dit wordt echter el beter. De Voorzitter zal dit nog doorgeven. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. De voorzitter, de heer Jordaan, heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spelter zegt, dat deze vergadering is bijeen geroepen i.v.m. de wijziging in de Weverij om van 3 ploegen in 2 ploegendienst te gaan werken. Het blijkt dat bij de 2 ploegen de werktij den van 7.15—12 en 13.30—17.30 uur en van 17.302 uur 's nachts aantrekkelijker zijn dan de ploegen van 5.3014 uur en van 1423 uur. De ervaringen hiermee en de mogelijkheid dat men hierdoor meer personeel zal kun- ^^n aantrekken, zijn aanleiding geweest ^Bn voor te stellen om ook met de Spinne rij en bijbehorende afdelingen in de z.g. dag- en nachtploegen te gaan werken. In dit geval zouden dan ook 2 bussen voor het vervoer naar Vroomshoop enz. kunnen vervallen omdat er plaats genoeg is in twee bussen. Aangezien het niet toegestaan is om met het vrouwelijk personeel in deze ploegen te werken, zou men de meisjes die nog in de Spinnerij Boomkamp werken, moeten over plaatsen naar Spinnerij Beek. Betreffende de arbeidstijden voor de per sonen die met de bussen uit de buiten gemeenten komen, zegt de voorzitter, dat het wenselijk is hiervoor de middagpauze van IV2 uur terug te brengen tot V2 uur. De werktijd hiervoor zou dus in de vroege ploeg zijn: maandag t.m. vrijdag 8.2513 uur en van 13.30—17.30 uur; zaterdags van 711.15 uur. Voor het personeel, dat uit Rijssen komt, blijft de werktijd dus van 7.1512 en van 13.3017.30 uur, doch men mag op verzoek ook werken volgens genoemde werktijd regeling met 's middags een half uur schaft. De heer Meijerink is van mening, dat men liever een uur eerder begint en dan om 16.30 uur stopt. De heer Ligtenberg merkt op dat het z.i. beter is de wisseling op 17.30 uur te stellen, omdat dit voor beide ploegen gunstiger is. Ook de heer Harbers vindt 17.30 uur een betere tijd omdat men dan nog thuis ge zamenlijk kan eten. De heren Meijerink en Waanders verzoe ken om de hand te houden aan de werk tijdregeling van 8.1513 uur en van 13.30 17.30 uur, zodat hierbij geen misbruik wordt gemaakt om uren uit te werken. De heer Ligtenberg zegt, dat de bazen spe ciale richtlijnen hebben ontvangen betref fende het uitwerken. Men zal hier wel de hand aan houden. De voorzitter zegt verder dat bij de uitvoe ring hiervan de betreffende O.R.-leden in geschakeld zullen worden. De O.R. verklaart zich met genoemde wij ziging akkoord. Hierna sluiting. j|. Ut 1 m» hui Bij de voorbereiding van deze wijziging bleek echter een groter aantal personen bezwaar te hebben tegen verandering van dubbele ploegen in dag- en nachtploegen, dan door de bedrijfsleiding en de O.R. ver wacht werd. Om deze reden werd besloten geen verandering in de bestaande toestand te brengen, hetgeen aan de O.R. is mede gedeeld op 3051961. 15

Het Anker | 1961 | | pagina 15