VEILIGHEID J de nieuweling Leer ook hen aan de heer Pavlicek gevraagd is, een loonsverhoging te geven. De heer Pavlicek zou hiervoor de lonen op vragen van enige andere bedrijven voor ver gelijking, maar na 10 dagen werd meege deeld dat een loonsverhoging niet mogelijk was. Deze personen hebben toen ontslag' aangevraagd omdat ze ergens anders meer konden verdienen. Spreker kan ze hierin ook geen ongelijk geven. De betreffende personen zijn bij de heer Ligtenberg geweest om ontslag, maar kon den dit niet krijgen. Spreker kan dit volkomen begrijpen, maar adviseert dit toch niet te ver door te drij ven, aangezien dit geen prettige indruk na laat. Dit blijft niet bij de personen zelf, maar gaat verder. De heer Nieuwenhuis vraagt de heer Pa vlicek bij wie hij in Enschede geïnformeerd is naar de lonen. Spreker heeft n.l. van de leden van de commissie gehoord dat er bij hen niet geïnformeerd is. De heer Pavlicek antwoordt dat er wel de gelijk informaties in Enschede ingewonnen werden bij een der leden van de Commissie van toepassing Werkclassificatie. De heer Nieuwenhuis vraagt of het niet be ter was geweest om een kleine loonsver hoging te geven, waarmede men de 5 per sonen zeker hier gehouden zou hebben. Hierna ontwikkelt zich een discussie over het ioonbeleid, waarbij de Voorzitter erop wijst, dat Staatssecretaris Roolvink een dringend verzoek op de werkgevers heeft ge daan om in deze krappe arbeidsmarkt voor al niet boven de C.A.O.-lonen te gaan om daan om in deze krappe arbeidsmarkt voor- Wij zijn van plan, aldus spreker, ons hier ook aan te houden en gelukkig hebben we in onze omgeving enkele grote bedrijven die dit ook doen. Verder zegt spreker, dat er bij de aanne mers sommigen zijn die zich wel aan de C.A.O.-lonen houden, maar er zijn er ook die dit niet doen. Dit kan echter zo niej^ goed gaan en zal zich vroeg of laat wreke^^ Verder moet men er ook rekening mee houden dat men bij b.v. vorstverlet slechts 60°.'o van het basisloon ontvangt. Met een loonsverhoging kunnen we er niet komen, aldus de Voorzitter, hierdoor wordt het werknemerstekort niet opgeheven. De heer Nieuwenhuis zegt, dat drie van deze personen in loon vooruitgaan omdat ze van hulp-timmerman, timmerman wor den, waar ze hier geen kans voor hadden. De Voorzitter zegt verder, dat bij informa- £'llllllllllllilllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll!lllll!llllllllllllllllil!!IIIIIIIUIIIIII!llllllllllllllilllll!l!llllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllilllllllllillllllllllliy Leer ook de nieuweling VEILIGHEID Deze vogels zijn wijs. Hier worden voor zorgsmaatregelen genomen als de jongeren voor het eerst met de praktijk van het le ven in aanraking komen. De werkelijkheid is echter, helaas, vaak anders. Doch niet alleen déze werkelijkheid is an ders. Maar al te vaak komt het in de be drijven voor dat men de „nieuwelingen" niet of nauwelijks waarschuwt. Men zegt dat ze moeten oppassen en meent dat dit wel voldoende zal zijn. Maar dat is het niét De veiligheid is alleen gediend met juiste instructie en duidelijke om schrijving van waar het gevaarlijk kan zijn en om welke reden. Dan kan men op passen en voorzichtig zijn. Alleen op deze wijze leert men de nieuwe ling veiligheid. ijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 14

Het Anker | 1961 | | pagina 14