Verder komt de Voorzitter nog even terug op een in de vorige vergadering gestelde vraag wanneer officieel de arbeidstijdver korting voor de ploegen in zou gaan. Er is toen geantwoord dat officieel hiervan nog niets bekend was. Spreker zegt later gehoord te hebben dat dit in de kranten gestaan had. De heer Nieuwenhuis zegt, nog even te willen mededelen dat in onderling overleg besloten is om de vijf personen zitting te doen hebben in de tariefcommissie. Hierna zegt de Voorzitter dat hij, naar aan leiding van een verzoek van de secretaris een kort overzicht wil geven over de hui dige toestand in de jute-industrie. •ipreker zegt, dat de situatie bij onze con- urrenten in het buitenland, mede door ge brek aan grondstoffen, niet rooskleurig is. In verschillende landen zijn werktijdver kortingen ingevoerd. Gelukkig hebben wij deze maatregel niet behoeven toe te passen, mede dank zij het feit dat we voldoende grondstoffen in voorraad hebben genomen. Niettemin moesten en moeten er in de we verij belangrijke verschuivingen plaats vinden. De gehele 3-ploegendienst is overgescha keld in 2 ploegen, hetgeen besproken en overlegd is met de betreffende O.R.-leden. Het is niet eenvoudig om dit allemaal uit te zoeken, maar op deze manier hopen we toch te kunnen doorwerken. Hierop vraagt de Voorzitter of er naar aanleiding van deze uiteenzetting nog vra gen zijn. De heer Meijerink merkt op, dat er in Cal cutta normaal nog een 54-urige werkweek is, dus niet een 45-urige zoals hier het ge val is De Voorzitter antwoordt op een vraag van de heer Nieuwenhuis dat in verband met ^^e zeer hoge grondstoffenprijzen, de reac- ^■e van klanten is, om eerst hun voorraad ^p te gebruiken en zolang mogelijk te wach ten met het boeken van orders. De bedrijven die korter werken, verkopen ook graag wat geproduceerd wordt en doen dit dan vaak tegen een zeer lage prijs, waartegen niet te concurreren valt. Bovendien kunnen wij met een levering op zeer korte termijn niet meedoen, omdat we geen gerede voorraad hebben. De heer Meijerink merkt op, dat we door van de 3 in de 2 ploegen te gaan werken, eigenlijk naar het normale gaan. De heer Seppenwoolde vraagt of de 3 ploe gen op korte termijn worden afgeschaft. De Voorzitter antwoordt dat er al verschil lenden in 2 ploegen werken. Spreker meent echter, dat in Geurne nog even in 3 ploe gen moet worden doorgewerkt in verband met de verplaatsingen. De heer Waanders merkt op, het wel jam mer te vinden dat de mensen van buiten in dit geval weer voorgaan. Spreker kan echter wel begrijpen dat dit i.v.m. het ver voer niet anders kan, maar men heeft hier wel aanmerkingen op. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mee, dat de papierspinnerij in zijn geheel ver plaatst wordt naar Spinnerij Beek. Er zijn hier enige oude spinmachines afgebroken waar de papiermachines worden geplaatst. Het wordt een afgescheiden afdeling, waar speciaal papier verwerkt zal woorden. Rondvraag De heer Meijerink vraagt waarom men in Bijvank II in 3 ploegen is blijven werken, z.i. had men eerder tot het 2 ploegenstelsel kunnen overgaan. De Voorzitter zegt dat het moeilijk is voor hem om te beoordelen of het nodig is of niet. E.e.a. staat i.v.m. de orderpositie en wat men voor de naaste toekomst verwacht. De heer Meijerink zegt indertijd een bespre king gehad te hebben met de bedrijfslei ding. Er is toen een vraag gesteld waarop toen geen antwoord is gekomen. De betreffende personen zijn er toen zelf naar toe geweest en 3 dagen later was alles in kannen en kruiken. Spreker vindt dit erg pijnlijk omdat het dan net lijkt alsof een O.R.-lid niets gedaan kan krijgen. Spreker is ervan overtuigd dat het feit dat de mensen zelf op het kantoor geweest zijn niet de oorzaak is dat er iets veranderd is, maar deze indruk krijgen de mensen wel. De Voorzitter vraagt of de heer Meijerink bij de bespreking met de betreffende per sonen is geweest, waarop de heer Meijerink ontkennend antwoordt. De Voorzitter vindt dit niet juist en is van mening dat het O.R.-lid hier wel bij tegen woordig moet zijn. De heer Meijerink merkt op dat de men sen nu zeggen „als we zelf gaan komt het wel voor elkaar". De heer Waanders zegt, dat dit wel vaker gebeurt. De Voorzitter zal dit nog extra doorgeven. De heer Nieuwenhuis zegt dat, zoals de Directie wel bekend is, er 5 timmerlieden ontslag hebben aangevraagd. Spreker zegt, dat dit hem persoonlijk pijn heeft gedaan en vraagt of dit niet voorkomen had kunnen worden door deze personen, zoals ook door 13

Het Anker | 1961 | | pagina 13