Met onze gepensioneerden op reis Besloten wordt deze uren t.w. 8.8 uur voor de dagploeg en 8.5 uur voor de ploegen vrij te geven. Dit zal in het bedrijf worden bekend gemaakt. Rondvraag De heer A. J. Seppenwoolde stelt de vraag wat er besloten is betreffende de uren van zaterdag voor de vakantie, waarover in een vorige vergadering gesproken is. De heer Ligtenberg zegt, dat hierover een zeer uitvoerige mededeling is aangeplakt Én het bedrijf. ^)e heer Nieuwenhuis informeert of men gevorderd is met de behandeling van de Evenals andere jaren gaan we ook dit jaar weer een tochtje maken in de omtrek. De datum hiervoor is in principe ■y vastgesteld op donderdag 13 juli, maar dit is nog niet definitief. De route is als altijd een geheim, op A het moment van schrijven zelfs nog een vraagteken voor iedereen, want de keuze is nog niet gemaakt, alhoe wel we wel enkele routes in het hoofd i hebben. Nadere gegevens zult U later nog J ontvangenwel kunnen we U ver- klappen dat er weer een kleine rond leiding door de fabriek zal zijn voor hen, die daar belangstelling voor hebben. Er is dus weer iets om naar uit te f 2,toeslag waarover al vaker gesproken is. De Voorzitter antwoordt, dat men juist gis teren hierover een bespreking heeft gehad en dat men thans bezig is dit geval uit te werken. Vervolgens vraagt de heer Nieuwenhuis of de 3 maandelijkse beoordeling van de M.R. nog wel serieus gebeurt. De Voorzitter is van mening dat dit wel goed gebeurd en vraagt wat de reden is dat de heer Nieuwenhuis deze vraagt stelt. Laatstgenoemde zegt dat er soms onbe grijpelijke verschillen voorkomen. De Voorzitter antwoordt hierop dat door afrondingen hierbij kleine verschillen kun nen ontstaan, hetgeen niet te voorkomen is. De heer Waanders noemt een bedrijf waar men werkt met vaste premies, hetgeen z.i ook wel gemakkelijk is. Hier heeft men wel verschil in beloning, doch niet in premies. Spreker vraagt of dit straks ook eens door de tariefcommissie behandeld kan worden. De Voorzitter vindt dat dit juist een geval is om in de tariefcommissie te bespreken. De heer Nijland merkt op, dat de werk nemers met de kleinste lonen ook het min ste vooruitgaan bij verhogingen. De Voorzitter zegt dat dit normaal is en dat hier niets aan te doen is. De heer Seppenwoolde vraagt of het moge lijk is te bewerkstelligen dat de bazen meer inlichtingen kunnen geven bij het vragen over tarieven. De Voorzitter zal dit onderzoeken. Vervolgens merkt de heer Seppenwoolde op dat de bus voor het personeelsvervoer in Beek stopt, precies voor de uitgang van de fabriek, waardoor het verkeer op de weg niet overzichtelijk is. Spreker stelt voor om deze bussen iets ver der te laten stoppen. De Voorzitter verzoekt de heer Ligtenberg dit nader te bekijken. De heer Seppenwoolde informeert of er al iets naders bekend is over de uitkering van ziekengeld, in die gevallen waarop iemand op zaterdag weer hersteld verklaard wordt. De Voorzitter zegt dat deze gevallen bij de Bedrijfsvereniging reeds bekend zijn ge maakt, die dit in onderzoek heeft ge nomen. De heer Nieuwenhuis informeert of de Directie al iets bekend is betreffende de arbeidstijdverkorting voor de ploegen. 9

Het Anker | 1961 | | pagina 9