TEXTIELQUIZ SCHOOLJ E UG D VOOR DE „Door welk soort industrie is Twente be kend geworden", was een van de vele vra gen welke Cees de Lange van de radio aan de schooljeugd stelde. Gelukkig had Cees de Lange op zijn eigen, prettig doordringende manier de kinderen in de zaal verteld wat nu precies va,n hen verwacht werd: „Het is zo gek, als je hier op dit podium staat weet je lang zoveel niet als wanneer je in de zaal zit. Kinde ren in de zaal, als jullie het antwoord al weten terwijl hier voor de microfoon met alle kracht aan een antwoord wordt ge werkt, toon je dan sportief, zeg niet voor." Nou, de kinderen in de zaal hebben zich sportief gehouden. Soms was de spanning bijna onhoudbaar en zag je ze wippen op Hiun stoel omdat het anwoord toch zo ge- ^ftiakkelijk was. Maar ze hielden woord, zo- ^lat deze quiz een heel prettig verloop had. „Ja, waardoor is Twente nu bekend gewor den", zag je zo'n jongen op het podium denken. Moeilijk, he Gelukkig was dan steeds Cees de Lange er nog om met een bemoedigend schouderklopje de leerling ge rust te stellen. „Door de Textielindustrie" luidde het juiste antwoord. Ja, het was een gezellige avond daar inNij- verdal. De avond was geopend door burge meester Crommelin, de voorzitter van het Bestuur van de Lagere Textielschool te Nijverdal. Hij wees er in een kort woord op, dat de textielindustrie van zeer groot belang is voor ons gewest. Als je vooruit wilt komen, moet je vakkennis hebben en dat kan de Textielvakschool geven, daar aan heb je wat in je latere leven. De Super-Roneva's en later de Mongo's zorgden voor een aardige muzikale omlijs ting en aanvulling van het programma. Op dinsdag, 9 mei j.l., waren de Rijssense scholen, de Julianaschool en de Wilhel- minaschool in Nijverdal om de op school opgedane kennis over textiel op het podi um in een wedstrijd te meten met andere scholen. „Wat doe je na de zesde luidde de vraag, die de Textielschool aan de leerlingen had gesteld voor ze aan de quiz deelnamen. Het antwoord op deze vragen vonden ze in de aantrekkelijke folder: „Op de Textiel vakschool te Nijverdal willen ze je het tex- tielvak graag leren. Je leert daar weven op echte weefmachines en spinnen aan de echte spinmachines en je leert hoe je stoffen verft". 3

Het Anker | 1961 | | pagina 3